Zielone lekcje

Dnia 06 czerwca w naszej szkole odbyły się zielone lekcje. Uczestniczyli w nich uczniowie w dwóch grupach wiekowych, tzn. kl. I-III oraz kl. IV-VII. Uczniowie wzięli udział w niesamowitej lekcji przyrody na żywo. Lekcji poświęconej sowom, sokołom i jastrzębiom. Przywieziono żywe ptaki – sowy, sokoły i jastrzębie (w tym nasze krajowe gatunki jak i niezwykłe ptaki z innych zakątków świata), które zostały specjalnie ułożone do pracy z dziećmi. Demonstrowano ptaki nie tylko siedzące, ale i latające ponad głowami dzieci, wyjaśniono ich budowę oraz przystosowania do życia w otaczającym je środowisku. Warsztaty miały na celu przekazanie uczniom podstawowych różnic pomiędzy poszczególnymi grupami ptaków oraz ukazanie ich piękna jak i uzmysłowienie roli, jaką spełniają w przyrodzie.