Witamy na naszej stronie internetowej

Najlepszy Absolwent

absolDnia 19 czerwca w Wiejskim Klubie Kultury w Żelistrzewie odbył się kolejny finał konkursu „Najlepszy absolwent gimnazjum i najlepszy uczeń klasy siódmej w Gminie Puck". Każda szkoła mogła wytypować jednego ucznia klasy siódmej, który nie tylko miał wysoką średnią ocen, ale także osiągał sukcesy naukowe, sportowe, artystyczne, działał na rzecz klasy, szkoły i środowiska. Z naszej szkoły w tym roku wytypowany został Remigiusz Lakowski z klasy VII a. Gratulujemy. Dla uświetnienia tegorocznego finału zaproszono naszą solistkę Martę Byczk z klasy VI c oraz zespół wokalno – taneczny.

Wycieczka do Wejherowa klas trzecich

labaDnia 19 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IIIa i IIIb SP w Leśniewie wyruszyli zwiedzić Wejherowo oraz korzystać z atrakcji Miejskiego Parku im. Aleksandra Majkowskiego. Uczniowie pod okiem opiekunów (G. Ratke, M. Draws i A. Grzywacz - Wenta) oglądali i podziwiali stare miasto oraz bezpiecznie korzystali z atrakcji znajdujących się w parku.

Zajęcia w Wiejskim Domu Kultury w Leśniewie

UlaDzieci z klas I – III dzięki Mistrzom Kodowania wzięły udział w bardzo interesujących zajęciach. Poprowadziła je pani chemik w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie. Uczniowie podczas zajęć samodzielnie wykonywali doświadczenia z suchym lodem używając profesjonalnego sprzętu i odczynników. W drugiej części dzieci miały możliwość wykonania ozdobnego mydła w wybranym przez siebie kształcie, kolorze i zapachu. Na zakończenie dzieci zjadły przygotowane samodzielnie lody owocowe – oczywiście zamrożone w suchym lodzie. Wracały do szkoły zachwycone, z pamiątkowym mydełkiem w dłoni. Nad całością czuwały panie biorące udział w projekcie ,,Zaprogramuj Przyszłość".

Biwak w Ostrowie

1osW dniach od 13 – 15 czerwca 2018 roku uczniowie klasy IIIa uczestniczyli w biwaku klasowym w Ostrowie. Program biwaku obejmował zwiedzanie okolic miejscowości Ostrowo, plażowanie w Karwi, konkursy „Zamki z piasku", gry i zabawy sportowe. Celem wspólnego wyjazdu była integracja grupy, wspólne zabawy, pomoc koleżeńska oraz poznanie piękna nadmorskich miejscowości. Biwak zorganizowała wychowawczyni klasy Gabriela Ratke, a opiekę nad dziećmi pomogły jej sprawować panie: Danuta Kowalik i Elżbieta Różek. Serdeczne podziękowania należą się rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w organizację tego wyjazdu :-)

Festyn w Darzlubiu

pomoc1W piątek 15 czerwca na boisku wiejskim w Darzlubiu po raz drugi odbył się Festyn Charytatywny, z którego dochód został przekazany dla rodziców Kajetana Kohnke z Mechowa na dalsze leczenie oraz rehabilitację. W organizację tego festynu włączyły się Sołectwa oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Nasza szkoła również nie pozostała bierna. Wystąpił zespół wokalno – taneczny przygotowany przez Panie Beatę Figas i Justynę Grzenkowicz. Młodzi artyści przedstawili trzy utwory, które bardzo się podobały.

Strona 1 z 11