Witamy na naszej stronie internetowej

Wielki Maraton Czytelniczy

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły przystąpili do Wielkiego Maratonu Czytelniczego. W tym roku po raz pierwszy swój udział zadeklarowali uczniowie klas młodszych - w Maratonie „Spotkanie nowych przyjaciół”. Konkurs organizowany przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę w Gdańsku pod patronatem Kuratora Oświaty, cieszy się dużą popularnością. W tym roku udział wzięło ponad tysiąc uczniów. Z naszej szkoły przystąpiło 9 uczniów z klas IV – VI, 9 z klasy III i 6 z klasy IIa. Dzieci czytały każdego miesiąca inną książkę, a następnie pisały test przygotowany przez organizatorów. Wśród 45 laureatów klas młodszych z najwyższą liczbą punktów znaleźli się: z klasy III – Wiktoria Ceynowa, Karolina Czapp, Oliwier Lizjusz, Paulina Siniczyn, Patrycja Soitz,Magdalena Rigga , Oliwia Filozof, Szymon Lanc, zklasy II – Paweł Narloch, Amelia Tojza, Aleksandra Wikowska.Z klas starszych wyróżnione zostały: Paulina Szymańska i Roksana Jocz.Ponadto tytuł finalisty otrzymały:Natalia Ustarbowska (klasa II), Magda Guth (klasa V) iNatalia Klein (klasa VI).Wszyscy uczestniczyli w uroczystości wręczenia nagród w Wielkiej Hali Dworu Artusa w Gdańsku.Z uczniami klas młodszych pracowały: D. Kowalik i E. Różek, a ze starszymiJ. KędzierskaiC.Gałkiewicz.