Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

dzien15 października 2019 roku uczniowie klasy VIII B oraz VIII A przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Występ przeniósł uczestników do szkoły, którą później przejęli sami uczniowie , stawiając swoim nauczycielom nietypowe wymagania. Całość zakończył pokaz tańca i światła w wykonaniu grupy Inferno. Nad calością czuwała Pani Joanna Szczerkowska.

Szkolne wybory parlamentarne

ser2

Spektakl ,,Śpiąca królewna"

SPISpektakl, który zaprezentował objazdowy teatr z Krakowa, przybliżył uczniom baśniowy świat i zwycięstwo dobra nad złem. Dzieci były wspołtwórcami wydarzenia, biorąc czynny udział w przedstawieniu opartym na baśni Charlesa Perraulta w ekranizacji Walta Disneya ,,Śpiaca krolewna". Zaprezentowana adaptacja rozbudziła wyobraźnię uczniów, którzy poznali świat fantasy poprzez skromna scenografię i grę dwóch aktorów, wcielajacych się w różne role z mistrzowską precyzją. Spektakl wszystkim bardzo podobał się.

Święto Szkoły

kaDnia 10 października 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły – dzień związany z rocznicą nadania szkole imienia patrona kapitana Józefa Dambka. Cała społeczność szkolna zebrała się na okrąglaku dolnym na uroczystym apelu przygotowanym przez uczniów klas trzecich. Tak trudny temat związany z drugą wojną światową i partyzantką okazał się dla uczniów klas trzecich nie lada wyzwaniem. Dzieci recytowały wiersze o tematyce wojennej, przybliżono wszystkim biografie naszego patrona – Józefa Dambka oraz działalność Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski". Dzieci wspaniale poradziły sobie z tą tematyką. Podniosłym słowom towarzyszył śpiew szkolnego chóru. Występ nagrodzono gromkimi brawami. Scenariusz i scenografię oraz uczniów do występu przygotowała pani Danuta Kowalik. W trakcie apelu wręczono również dyplomy uczniom, którzy wzięli udział w konkursie wiedzy o Józefie Dambku. Po apelu wychowawcy klas IV- VIII zorganizowali dla swoich uczniów rozgrywki sportowe: koszykówkę i tenis stołowy (klasy VII – VIII), unihokej (klasy IV – VI). Młodsze klasy przed apelem uczestniczyły w zajęciach z kodowania i rozgrywkach sportowych na sali gimnastycznej.

Sondaż uliczny

TUTAJ ZNAJDZIESZ WYNIKI SONDAŻU ULICZNEGO