Witamy na naszej stronie internetowej

Wycieczka do Gołubia i Szymbarka

W niedzielę 8 marca 2020 roku w Gołubiu i Szymbarku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 76 rocznicy śmierci kpt. Józefa Dambka, założyciela i komendanta Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski", patrona Szkoły Podstawowej w Leśniewie.
W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Kaszubsko-Kociewskiego Stowarzyszenia im. Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski", władze gminy i powiatu, osoby reprezentujące władze państwowe i wojewódzkie oraz przedstawiciele szkół. Niedzielne obchody rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym w Gołubiu. Po nabożeństwie uczestnicy, przy dźwiękach Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni, prowadzeni przez Kaszubski Szwadron Kawalerii, przemaszerowali nad Jezioro Dąbrowskie - do miejsca, upamiętniającego śmierć kpt. Józefa Dambka. Tam nastąpiły uroczyste przemówienia i odczyty. Po przemówieniach nastąpił Apel Poległych, następnie poszczególne delegacje złożyły kwiaty i znicze pod pomnikiem Józefa Dambka. Następnie świętowanie przeniosło się do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Miał tam miejsce poczęstunek partyzancki oraz rekonstrukcja historyczna, ukazująca wkład Pomorzan w dzieło utrzymania polskości.Opiekunami wyjazdu były panie: Maria Maciejewska i Maria Draws.

Wyjazd do Wygonina

domW dniach 29-31.01.2020 roku klasy Va,Vb oraz kilkoro uczniów klasy VIc i VIb udali się na turnus integracyjny do położonego w powiecie kościerskim Domu Wczasów Dziecięcych w Wygoninie. Uczniowie przez dwa dni, pod opieką animatorów spędzali aktywnie czas podczas zabaw terenowych, tj. baskucja, przesyłka, patrol oraz zajęć świetlicowych (mafia, butelka). Podczas pobytu odbyła się w świetlicy zielona lekcja, po czym dzieci udały się na długi spacer do lasu, aby szukać śladów przyrody. Wieczory dla uczniów również były bardzo atrakcyjne. Pierwszego wieczoru dzieci uczestniczyły w dyskotece przeplatanej konkursami, drugiego zaś w wieczorze magii, który wzbudził wiele emocji. Przed wyjazdem uczniowie jednogłośnie wskazywali, że podobało im się absolutnie wszystko. Już planujemy wyjazd na kolejny turnus. Opiekunami podczas wyjazdu byli: Sergiusz Czaja, Danuta Groenwald oraz Ewelina Plocke.

Przegląd Zespołów Kolędniczych w Żelistrzewie

Tego dnia nasi uczniowie wzięli udział w Gminnym Przeglądzie Zespołów Kolędniczych, który odbył się w Domu Kultury w Żelistrzewie. Zespół zaprezentował przedstawienie pt. „Bóg się gdzieś rodzi, czemu nie we mnie?". Zespół za swój występ otrzymał wyróżnienie, zaś uczennica Julia Okoń odebrała nagrodę za indywidualność sceniczną. Nasz zespół ma ogromną satysfakcję z dobrze wykonanego zadania i godnego reprezentowania naszej szkoły. Nad całością występu czuwały Panie M. Lanc i Z. Grzywacz- Wenta.

Finał XX Przeglądu Kolędniczego

LDnia 10 stycznia br. w kinoteatrze ,,Grom" w Gdyni Oksywie odbył się finał XX Przeglądu Kolędniczego i tam wyróżniona „młoda aktorka" (Julia Okoń) odebrała nagrodę indywidualną, zaś opiekun grupy nagrodę dla zespołu. Gratulujemy!

Przegląd Zespołów Kolędniczych w Gdyni

SPL 14Dnia 7 stycznia br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XX Gdyńskim Przeglądzie Jasełek w kinoteatrze „Grom" w Gdyni Oksywie. Za swój występ zespół nasz otrzymał wyróżnienie, zaś najlepszym aktorem w naszej grupie okazała się Julia Okoń (śpiewająca Maryja). Gratulujemy!

Strona 1 z 4