100 pozdrowień na 100 - lecie Niepodległości

Miło nam poinformować, że nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję „100 pozdrowień na 100- lecie Niepodległości". Projekt jest wspólną inicjatywą kilkuset nauczycieli z całej Polski. Ogólnopolska akcja została zauważona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i włączona do kalendarza oficjalnych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
Założeniem akcji jest przesłanie, przez uczniów i ich nauczycieli, widokówek z pozdrowieniami ze swojej miejscowości do stu szkół z całej Polski. Akcja tym bardziej niezwykła, że ani uczniowie ani nauczyciele z zaangażowanych szkół, nigdy się nie spotkali i nie poznali.
Dzięki tak szeroko zakrojonej akcji młodzi ludzie pokazują, że są prawdziwymi patriotami i niewielkimi czynami potrafią upamiętnić wielkie poświęcenie milionów Polaków, którzy dążyli do odzyskania niepodległości przez Polskę.
Więcej na temat inicjatywy przeczytasz na stronie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

znaczek