Dzień Babci i Dziadka

ba2W dniu 21 stycznia 2019 r. uczniowie klas I - III z naszej szkoły zaprezentowali się przed swoimi babciami i dziadkami. Na spotkanie zaproszono wszystkie babcie i dziadków naszych uczniów. Przy pięknie zastawionych stołach goście mogli obejrzeć i wysłuchać, jak prezentują się ich pociechy. Uroczystość urozmaicił występ uczniów z klas starszych, którzy zaprezentowali jasełka przygotowane przez panie: Marię Lanc i Barbarę Hejmowską oraz  występ kuglarski, który bardzo podobał się przybyłym gościom. Po wysłuchaniu wierszy i piosenek w wykonaniu najmłodszych uczniów i występach grupy starszej, częstowano babcie i dziadków ciastem i kawą. W miłej atmosferze upłynęły wspólne chwile. Uroczystość przygotowali wychowawcy klas I – III.

Wymiana pocztówkowa

Uczniowie klasy Ia oraz klasy Ib wraz z wychowawczyniami: Ratke Gabrielą i Draws Marią nawiązali kontakt elektroniczny z uczniami klas pierwszych i ich wychowawcami ze SP w Polsce i wzięli udział w ,,Wymianie pocztówkowej". Z uwagi na koszty wysłali tylko pod losowo wybrane adresy korespondencję. Uczniowie wraz z wychowawczyniami otrzymali pełne ciepłych pozdrowień kartki od swoich rówieśników. Korespondencja ta wzbudziła zainteresowanie uczniów, nawiązała nowe znajomości, poszerzyła ich wiedzę i odnowiła zapomniany zwyczaj wysyłania pocztówek.

Konkurs na najdłuższą girlandę

Dnia 20 grudnia wręczono nagrody za udział w konkursie na najdłuższą girlandę, organizowaną przez SKO udział wzięły klasy I - VI.  Najdłuższy łańcuch wykonała klasa I a z wynikiem 103,50 cm. Klasa pani Gabrieli Ratke otrzymała wspaniałe nagrody rzeczowe ufundowane przez SKO.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Prezentacja multimedialna

W sobotę 22 grudnia o godz. 8.00 w kościele parafialnym podczas ostatnich rorat chłopcy z klasy V b (Jan Pozorski, Kacper Lewańczyk i Sebastian Pionke) w ramach projektu edukacyjnego przedstawili prezentację multimedialną o św. Stanisławie Kostce patronie dzieci i młodzieży.I etap projektu edukacyjnego „Nie bójmy się świętości" zakładał, że chłopcy mają pracę przedstawić podczas rorat w grudniu. Od października uczniowie spotykali się co czwartek po lekcjach, by korzystając z różnych źródeł znaleźć odpowiednie materiały związane z tematem kształtowania postaw moralnych opartych o najwyższe wartości jak czynili to święci. Poprzez tę pracę uczniowie pokazali, że potrafią współpracować w grupie, umieją korzystać z różnych urządzeń i programów, potrafią prezentować wyniki swojej pracy. Nad całością czuwały panie: Maria Lanc i Zofia Grzywacz-Wenta.

Szkolny Konkurs ,,Przygody Gangu Słodziaków"

SODDnia 20 grudnia wręczono nagrody za udział w konkursie „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków". W konkursie udział wzięło 56 uczniów z klas 1-3. Uczestników 10 najlepszych prac nagrodzono maskotkami z gangu słodziaków, 15 wyróżnień otrzymało nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy słodki upominek.