Światowy Dzień Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku. Ma on swoje święto 25 listopada. Z uwagi na to w naszej szkole przeprowadzono konkurs plastyczny pt. ,, Miś – maskotka" dla uczniów klas I - III. Na konkurs dostarczono 52 prace wykonane w formatach A3 oraz A4 używając urozmaiconych technik, były też prace przestrzenne. Dnia 28 listopada nastąpiło roztrzygnięcie konkursu, wyłoniono pierwsze, drugie i trzecie miejsca oraz wyróżnienia. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Konkurs przygotowały panie: Gabriela Ratke i Maria Draws.

Zabawa terenowa

zabW dniu 16.11.2018 roku odbyła się zabawa terenowa dla klas VIII. Brało w niej udział 24 uczniów przydzielonych losowo do czterech grup. Zabawa miała charakter biegu na orientację. Każda z grup wyruszyła w tym samym czasie mając przy sobie wyłącznie mapę z zaznaczonymi sześcioma punktami, w których znajdowały się zadania do wykonania. Każda z grup miała inną kolejność zadań do wykonywania. Miały one na celu sprawdzenie wiedzy związanej z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ku zaskoczeniu uczniów, sprawdzono również ich sprawność fizyczną. Między innymi musieli wykonywać pajacyki, tworząc również skomplikowane układy taneczne oraz zamieniając but lewy na prawy i tak przechadzając się do kolejnego zadania. To jednak tylko niektóre z zadań do wykonania. Haczyk w zabawie polegał na tym, że nie liczyła się szybkość, a dokładność wykonywania kolejnych zadań, które należało dokładnie udokumentować. Jako pierwsza przybiegła grupa I, zdobywając 80 punktów. W skład zwycięzców wchodzili: Nikola Potrykus (VIIIa), Szymon Ustarbowski (VIIIa), Julia Wasiakowska (VIIIb), Dominik Albecki (VIIIa), Kacper Miedziak (VIIIb) Oliwia Koreike (VIIIb) oraz opiekun Pani Dorota Zaklikowska-Karczyńska. Organizatorami biegu na orientację byli następujący nauczyciele: Joanna Szczerkowska, Patrycja Dampc-Brunka oraz Sergiusz Czaja.

Uroczysty apel poświęcony 100 - leciu odzyskania niepodległości

aktDnia 13 listopada 2018 roku w naszej szkole świętowaliśmy 100-lecie odzyskania niepodległości. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i zaproszeni na tę okazję goście. Uroczysty apel został poświęcony upamiętnieniu najważniejszych momentów z historii niepodległej, ale uciemiężonej Polski i bohaterom narodowym. Spektakl przygotowany przez nauczycieli i uczniów łączył różne elementy artystyczno-teatralne: teatr cienia, popisy wokalne i instrumentalne, sztukę kuglarską, recytację i grę aktorską. Walorem przedstawienia niewątpliwie było wykorzystanie nowoczesnej technologii - projektora multimedialnego oraz prezentacji będącej obrazowym oraz filmowym przekrojem 100-letniej historii naszego kraju, która została stworzona przez nauczyciela historii - pana Sergiusza Czaję. Spektakl powstał we współpracy trojga nauczycieli Justyny Grzenkowicz, Natalii Majkowskiej-Barbachowskiej, Sergiusza Czai i angażował około 40 uczniów. Występ został nagrodzony gromkimi owacjami przez publiczność, która doceniła rozmach przedsięwzięcia i ciekawą lekcję historii.

Noc filmowa kl. IVb

W dniu 16.11.2018 roku odbyła się pierwsza noc filmowa klasy IVb. W wieczorze/nocy filmowej wzięło udział 22 uczniów. Po zbiórce o godzinie 18, uczniowie razem z wychowawcą zagrali w emocjonujący mecz w smocze jajo na sali gimnastycznej. Po wzmocnieniu się pizzą, rozpoczęliśmy seans filmowy Flinstonami. Po filmie udaliśmy się na dalszy ciąg gier i zabaw na salę gimnastyczną. Zagraliśmy między innymi w dwa ognie, szarżę oraz murarza. Po zabawach obejrzeliśmy kolejne filmy. Większość uczniów smacznie spała już o godzinie 2.00 Rano o 7.30 wszyscy uczniowie udali się do domów. Byli bardzo zmęczeni ale jednocześnie radośni, że tak miło spędzili czas w szkole. Noc filmową zorganizował Pan Sergiusz Czaja.

Konkurs historyczny

hisZ okazji setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości zorganizowano w naszej szkole konkurs z wiedzy o odzyskaniu niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Konkurs zorganizował i przeprowadził pan Sergiusza Czaja. Wygrał go uczeń klasy VIIIa  Remigiusz Lakowski. Drugie miejsce zajęła Daria Rigga (kl. VIIIb), zaś III miejsce  Paweł Sahs (kl. VIIIb).