Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

karoCzytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Z tej okazji 28 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Biblioteka szkolna zorganizowała wspólne, głośne czytanie. Uczestnikami spotkania, a zarazem wspaniałymi słuchaczami były dzieci z oddziałów przedszkolnych. Na początku wysłuchali baśni Braci Grimm „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków". Jej głośna interpretacja spotkała się z dużym uznaniem uczniów. Z uwagą słuchali i odpowiadali na zadawane pytania, z zaciekawieniem przyglądali się ilustracjom pokazywanym w trakcie czytania. Następnie zerówkowicze odgadywali nazwy, bądź znaczenie rekwizytów związanych z bajkami i baśniami. Kolejnym zadaniem dzieci było wykonanie w grupach prac plastycznych o bajkowej tematyce. Na koniec odpowiadały na zagadki dotyczące różnych baśni, bajeczek i legend, które nagradzane były słodkim poczęstunkiem. Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie można z niej rezygnować. Czytajmy dzieciom codziennie.

Koncert muzyczny

ttDnia 8 października uczniowie uczestniczyli w koncertowej lekcji, której tematem był saksofon. Pan Sadowski wraz z asystującym mu muzykiem zaprezentował uczniom wygląd, budowę i brzmienie czterech odmian saksofonu: sopranowego, altowego, tenorowego oraz barytonowego. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, że saksofon to instrument dęty drewniany, poznali nazwisko jego wynalazcy a także wzięli udział w mini konkursie wiedzy o tymże instrumencie. W czasie koncertu wysłuchali kilku utworów zarówno pochodzących z repertuaru muzyki poważnej jak i rozrywkowej. Mogli również zaśpiewać do znanych im piosenek oraz stworzyć sekcję rytmiczną.

Spotkanie uczniów klas IV - VIII z policjantem

ddzDnia 26.09.2018 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniach z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Pucku, p. Arturem Drzeżdżon. Spotkanie przeznaczone było dla uczniów klas IV - VIII. Tematem pogadanki - odpowiedzialność prawna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników oraz uzależnienia. Poroszona została również tematyka dotycząca cyberprzemocy i skutków jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z internetu.