Zajęcia eksperymentalne

1zW roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas I-III uczestniczą w innowacyjnym programie cyklicznych zajęć laboratoryjnych, pt. „Odkrywaj świat z eksperymentem". Świat Eksperymentu to laboratoria edukacyjne, na których naukowcy przedstawiają nowatorskie pomysły nauki przedmiotów przyrodniczych przez zabawę. Na warsztatach każdy młody odkrywca, pod okiem nauczyciela chemii i laboranta, ma możliwość na przygotowanym dla niego stanowisku, samodzielnie przeprowadzić doświadczenia fizyko-chemiczne. Każdy uczestnik warsztatów jest wyposażony w podstawowy sprzęt laboratoryjny, odczynniki chemiczne oraz fartuch i okulary laboratoryjne. Uczniowie zapoznają się z prostymi technikami laboratoryjnymi i odczynnikami chemicznymi, a także pogłębiają wiedzę na temat ochrony środowiska. Pierwsze zajęcia, których tematem była „Magia mieszanin" odbyły się 26.10.2018 r. i 16.11.2018 r. Młodzi chemicy zobaczyli widowiskowe doświadczenia chemiczne, min. „wulkan chemiczny", „wielką pianę", tworzyły przeróżne mieszaniny, wykorzystując do tego odczynniki i sprzęt laboratoryjny. Następnie za pomocą podstawowych technik laboratoryjnych rozdzielały wszystkie otrzymane ciecze. Uczniowie aktywnie i twórczo uczestniczyli w zajęciach i z niecierpliwością oczekują kolejnych.