10-lecie poświęcenia pomnika św. Jana Pawła II

PAPIEW sobotę 25 maja przeżywaliśmy obchody 10-lecia poświęcenia pomnika św. Jana Pawła II przy kościele parafialnym w Leśniewie. Po Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Kanonika Józefa Urbana przeszliśmy pod pomnik gdzie odbyły się występy dzieci z naszej szkoły, które były powiązane z zakończeniem projektu edukacyjnego „Nie bójmy się świętości". W ramach realizowanego projektu „Nie bójmy się świętości" w etapie III uczennice klasy VIIa wyłoniły naszego rodaka świętego Jana Pawła II jako wzór godny naśladowania. Jan Paweł II całe swoje życie zawierzył Matce Bożej, dlatego dziewczęta przygotowały kartki albumu przedstawiające sanktuaria maryjne, które nawiedzał. Udział w tym projekcie nie tylko nauczył je pracy zespołowej, ale również przyczynił się do :pogłębienia wiedzy na temat życia i nauczania św. Jana Pawła II, wykształcenia postaw moralnych opartych o najwyższe wartości, a także obudził w nich poczucie przynależności do Wspólnoty Kościoła. Sobotni udział w tym ważnym wydarzeniu oraz zaprezentowanie swojej pracy zespołowej był uwieńczeniem tego dzieła.W III etapie projektu udział wzięły uczennice: Klaudia Błażk, Wiktoria Wenta, Natalia Szymańska, Faustyna Szefka Anna Dudziak. Nad całością projektu czuwały panie: Maria Lanc i Zofia Grzywacz Wenta.