Lekcja historii

Tego dnia uczniowie klas VIII wraz z opiekunami udali się do Wejherowa do kościoła pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej na zaproszenie proboszcza tejże parafii. Od wielu lat uczniowie naszej szkoły opiekują się mogiłą zbiorową kapłanów w Lasach Piaśnickich (przed obchodami piaśnickimi rokrocznie sprzątają te groby). W ramach podziękowania ks. Prałat Daniel Nowak przeprowadził dla naszych uczniów bardzo pouczającą lekcję historii o leśnym cmentarzu nazywanym „ Kaszubską Golgotą". Podczas tego spotkania uczniowie dowiedzieli się, że Piaśnica stanowi, obok niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof, największe miejsce kaźni ludności polskiej na Pomorzu Gdańskim w czasie II wojny światowej. Od jesieni 1939 roku do wiosny 1940 roku w Lasach Piaśnickich Niemcy zamordowali 12 tysięcy ludzi- przedstawicieli polskiej inteligencji, jak również osoby narodowości czeskiej i niemieckiej. Masowe egzekucje stanowiły element tzw. akcji „inteligencja". Na zakończenie uczniowie otrzymali książki o Piaśnicy, a kierownik grupy dokonał wpisu do pamiątkowej księgi. W drodze powrotnej do szkoły nawiedziliśmy z uczniami to Leśne Sanktuarium. Do szkoły wróciliśmy ubogaceni o tragiczną historię naszego regionu. Opiekunami grupy były: Anna Klein - Ptasińska, Maria Lanc, Beata Figas, Zofia Grzywacz - Wenta.

Wyjazd do kina do Rumi

Z okazji Mikołajek połączone klasy IV udały się do Multikina w Rumi na sens „Dziadek do orzechów i cztery królestwa". Była to świetna okazja, aby wszyscy uczniowie spędzili ze sobą czas poza murami szkoły. W drodze powrotnej wstąpiliśmy na „zdrowy obiad" do MacDonalda. Wszyscy uczniowie z wypiekami na twarzy dzielili się swoimi odczuciami po filmie. Mimo tego, że seans nie wszystkim się podobał, to jednak każdy cieszył się ze wspólnie spędzonego dnia. Opiekunami wycieczki były panie: Danuta Groenwald, Natalia Majkowska-Barbachowska oraz pan Sergiusz Czaja.

Wyjazd do Gdyni

DODnia 15 listopada uczniowie klas Ia, Ib i IIb  udali się do Gdyni na przedstawienie teatralne pt. ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy" w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego „Alert" z Wrocławia. Interaktywny spektakl bardzo przypadł do gustu młodym widzom. Niezwykle podobała się fabuła, w którą wpleciono profilaktyczne treści ekologiczne. Wiele wrażeń wywołały także stroje i oprawa wizualna. Można było śpiewać piosenki i interpretować ruchem słuchane utwory. Podane w przystępny, stosowny do wieku odbiorców, treści zawierały prawdy stare jak świat. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Gabriela Ratke, Maria Draws, Monika Grzmil - Ławniczak i Beata Ziemann.

Mikołajki w Gdyni

Dnia 6 grudnia 2018 r. uczniowie klas I - III uczestniczyli w wyjeździe do Mulltikina w Rumi – na film pt. „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka". Wyjazd zorganizowano z okazji mikołajek klasowych. Tematyka filmu miała duży związek z tradycjami świątecznymi, co bardzo przybliżyło dzieciom pewne zapomniane już elementy świąt, takie jak przyjaźń, miłość bliźniego, pomoc potrzebującym, współczucie, wrażliwość na krzywdę. Wycieczka również bardzo przybliżyła dzieciom normy zachowań w miejscach publicznych, kulturę, obycie, umiejętność zachowania się w różnych sytuacjach.

Wyjazd na przedstawienie teatralne do Gdyni

Dnia 13 listopada 2018 roku uczniowie klasy Va oraz klasy VII wybrali się, pod opieką nauczycieli, na przedstawienie pt.. „Dzieci w sieci". Podczas przedstawienia uczniowie poznali historię nastoletniego chłopca, który pragnął znaleźć przyjaciół w nowej szkole i marzył o akceptacji. Dowiedzieli się , jak internet może zmienić życie każdego z nas. Przedstawienie ostrzegało przed zawieraniem znajomości w sieci, uczyło tego, jakie są konsekwencje bezmyślnego korzystania z Internetu i zamieszczania w nim różnych informacji.