Witamy na naszej stronie internetowej

Wycieczka do Wejherowa

juDnia 12 czerwca 2019 roku uczniowie klas pierwszych pojechali na wycieczkę autokarową do Wejherowa. Celem wyjazdu było wdrożenie do aktywnego spędzania czasu, wspólnej zabawy oraz kształtowanie postaw prospołecznych. Udaliśmy się do Parku im. Aleksandra Majkowsiego, gdzie na placu zabaw, będącym jednym z największych obiektów tego typu na Pomorzu, każdy z uczestników wycieczki mógł znależć dla siebie odpowiednią aktywność, korzystając z różnego rodzaju huśtawek, karuzeli i zjeżdżalni, a także tuneli i siłowni ,,pod chmurką" oraz ,,małpiego gaju" z pajęczyną. Nastepnie udaliśmy się na wejherowski rynek, gdzie w otoczeniu pięknej architektury smakowaliśmy lody.Pełni wrażeń wróciliśmy bezpiecznie do domu. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Gabriela Ratke, Maria Draws oraz Żaneta Lademann.

Wycieczka do Sławutówka

W dniu 11 czerwca 2019 r. odbyła się wycieczka do PARKU EWOLUCJI w Sławutówku, w której uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Maluchy brały udział w warsztatach „Tęczowe dinozaury", gdzie samodzielnie malowały gipsowe odlewy różnych zwierząt prehistorycznych. Przedszkolaki odbyły również podwodną podróż w kinie 7D, obejrzały interaktywne show „Wygadany dinozaur", zwiedziły Ścieżkę Dinozaurów, wystawę „Obrazy Prehistorii" oraz Świat Człowieka Pierwotnego. Była też przejażdżka kolejką szynową i zabawy w Jaskiniowym Miasteczku, basenie z piłkami i na placu zabaw. Wycieczkę zorganizowały panie: J. Grzenkowicz i E. Borska.

Wycieczka do Torunia

MAW dniu 7.06.2019 r. klasy „czwarte", wspólnie z wychowawcami wyjechały na wycieczkę autokarową do stolicy piernika – Torunia. Po przyjemnej podróży, wspólne wojaże po mieście rozpoczęliśmy od seansu w Planetarium, w którym uczniowie mogli zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi kosmosu. Następnie odwiedzając Muzeum Piernika, nadszedł czas pracy Naszych uczniów, ponieważ każdy miał za zadanie wyrobić swój własny dekoracyjny pierniczek. Po ciężkiej pracy, nie zwalniając tempa spotkaliśmy się Panią Przewodnik, z którą ruszyliśmy w najbardziej zabytkowe miejsca Torunia. Po tak intensywnym zwiedzaniu nadszedł czas na pyszny obiad w lokalnej jadłodajni. Przed wyjazdem do domu, większość z Nas zakupiła wyjątkowe pieniki w lokalnych sklepach. Po krótkim czasie wolnym na rynku starojmiejskim, wyjechaliśmy do domu – zmęczeni, ale zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

Wycieczka do Władysławowa

Dnia 27 mają 2019 roku dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-IV udali się na wycieczkę autokarową do Władysławowa. Wszyscy uczestnicy wyjazdu uczą się w naszej szkole języka kaszubskiego. Jednym z celów wycieczki był udział w warsztatach: ,, Zachować zimną krew - herpetofauna Polski" - klasy II-IV oraz ,, Nadmorska przyroda ''- oddział przedszkolny i klasa I. Kolejnym celem wyjazdu było poznanie pracy rybaka poprzez udział w wystawie interaktywnej w siedzibie Północnej Grupy Rybackiej MERK. Wycieczka została sfinansowana ze środków budżetowych Gminy Puck. Wycieczkę zorganizowały panie: B. Hejmowska i M. Draws.

Wycieczka do Zakopanego

sm1

Strona 1 z 7