Wycieczka do Akwarium w Gdyni

Dnia 15 października uczniowie z klas ,,0'' – IV uczący się języka kaszubskiego wzięli udział w projekcie ,,Kaszëbë na walë'' realizowanym przez Akwarium w Gdyni, którego hasłem przewodnim jest: ,,Poznaj, aby zachować''. W czasie zajęć ,,Bôłt pòd kaszëską banderą'' dzieci poznawały charakterystyczne cechy Morza Bałtyckiego w regionalnym języku. Obejrzały ciekawą prezentację oraz samodzielnie zdobywały wiedzę prowadząc obserwacje pod mikroskopem i wykonując różne zadania na kartach pracy. Ponadto uczniowie mieli możliwość zwiedzenia Akwarium. Oglądali niezwykłe gatunki ryb, gadów i płazów z różnych rejonów świata. Na zakończenie otrzymali drobne upominki za swoją pracę. Opiekę nad dziećmi sprawowały panie: Maria Draws i Barbara Hejmowska.