Witamy na naszej stronie internetowej

Zabawa andrzejkowa

Dnia 27.11.2012 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w zabawie andrzejkowej, która odbyła się w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie. Oprócz tańców były i wróżby. Towarzyszyła im atmosfera radości i śmiechu.

                          

Pieczenie pierników

Dnia 16 i 20 listopada 2012 roku dzieci uczące się języka kaszubskiego, piekły według dawnej receptury pierniki w Wiejskim Klubie Kultury w Leśniewie. Pod opieką nauczycielki Pani M. Draws przygotowywały ciasto i wałkowały je. Następnie foremkami wycinały różne kształty ciasteczek. Część upieczonych słodkości uczniowie zabrali do domu, a pozostałą przeznaczyły na kiermasz świąteczny

Wyjazd do Multikina w Gdyni

W dniu 12 i 13 listopada 2012 roku uczniowie klas IV-VI oraz I – III uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym, które odbyło się na deskach kina Gemini w Gdyni. Aktorzy z wrocławskiego teatru zaprezentowali fragment powieści Edmunda Niziurskiego „Sposób na Alcybiadesa” oraz baśń pt. „Kopciuszek”. Spektakl podobał się zarówno uczniom, jak i opiekunom.

 

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

W dniu 9 listopada 2012 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku po raz pierwszy tę radosną i ważną uroczystość przygotowały dzieci najmłodsze: oddział przedszkolny oraz klasy I – III. Uczniom towarzyszyły i akompaniowały trzy uczennice klas starszych: Roksana Jocz, Natalia Wojtyńska oraz Wiktoria Bużan. Wszystkie maluchy z wielkim zaangażowaniem przygotowywały się do tej uroczystości, pilnie uczyły się wierszy i piosenek. Zaprezentowały swoim starszym kolegom montaż słowno – muzyczny, który zarazem był małą lekcją patriotyzmu. Dzieci przygotowała Pani J. Grzenkowicz.    

Dzień Edukacji Narodowej

 Dnia 19 października 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli, nauczyciele, pracownicy szkoły, emeryci oraz wszyscy uczniowie. Zebrani wysłuchali wierszy, piosenek oraz obejrzeli interesujące przedstawienie. Uczniów z klas starszych przygotowała p. D. Groenwald, a uczniów młodszych – p. E. Różek. Dyrektor szkoły – p. M. Maciejewska złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia oraz wręczyła nagrody. Życzenia przekazały również wszystkim przybyłym panie z Rady Rodziców. Uczniowie na ręce pani dyrektor przekazali piętrowy tort.

Strona 1 z 11