Sprzątanie Świata - klasy starsze

17 października 2012 roku uczniowie klas IV – VI naszej szkoły, pod opieką wychowawców brali udział w akcji „Sprzątanie Świata”. Szczególną uwagę zwrócono na uprzątnięcie terenu wokół remizy OSP, głównych ulic i poboczy wraz z przystankami w Leśniewie oraz okoliczne lasy. Szczególny nacisk położono na segregację śmieci. Dzieci pracowały z wielkim zaangażowaniem, dobrze się przy tym bawiąc. Na zakończenie akcji sprzątania na uczniów czekała miła niespodzianka. Pan leśniczy – Leszek Łepek zaprosił wszystkich na ognisko, które w leśniewskiej leśniczówce rozpalił Pan Witold Bizewski i pomógł dzieciom w przygotowaniu pysznych kiełbasek. Akcja „Sprzątanie Świata” ma niewątpliwie ogromne walory wychowawcze, gdyż młodzież uczy się, że świat bez sterty śmieci jest o wiele piękniejszy.