Witamy na naszej stronie internetowej

Piłka nożna dziewczat i chłopców

MOI1

Igrzyska Najmłodszych - Lekkoatletyka

TURNIEJDnia 13 czerwca uczniowie klas I – III ze szkół Gminy  Puck spotkali się w Szkole Podstawowej w Darzlubiu na kolejnych Igrzyskach Najmłodszych. Rywalizowali w konkurencjach lekkoatletycznych. Naszą szkołę reprezentowali: Ada Wojtania, Agata Stromska, Piotr Bochoń i Maciej Bieszk z klasy I, Amelia Okoń, Roksana Osiecki, Kornel Hirth i Przemysław Drafz z klasy II oraz Ola Wikowska, Julia Mudlaff, Wiktor Lemke i Paweł Narloch z klasy III. Uczniowie naszej szkoły zajęli pierwsze miejsce – otrzymali puchar i złote medale. W ogólnej klasyfikacji zajęliśmy również pierwsze miejsce. Uczniów przygotowały panie: Elżbieta Różek, Danuta Kowalik, Maria Draws i Gabriela Ratke.

Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt - ,,Bukowy Puchar - 2014"

PIKA1121 maja 2014 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Leśniewie Zarząd UKS ,,Wilki" Leśniewo zorganizował I Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt ,,BUKOWY PUCHAR" Leśniewo 2014. Do rywalizacji przystąpiło 9 zespołów z terenu Gminy Puck. Uczniowski Klub Sportwy ,,WILKI" Leśniewo i zarazem naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły. Ostatecznie na IX miejscu sklasyfikowana została trzecia drużyna z Leśniewa, a odpowiednio na miejscu VII i VIII zespoły z Połchowa kl.6 i Połchowa kl.5. Na czwartym miejscu zakończył turniej nasz pierwszy zespół pokonując z ogromną przewagą konkurentów ze szkoły z Mieroszyna V miejsce i MrzezinaVI miejsce. Do walki o medale stanęły zespoły z Darzlubia, Połczyna i nasz drugi zespół, który przebojowo wygrał swoją grupę półfinałową. Walka w tej grupie była zacięta. Żaden zespół nie dominował zdecydowanie nad pozostałymi. Zarówno dziewczęta z Połczyna i Leśniewa 2 walczyły bardzo wyrównanie ustępując jedynie nieznaczenie drużynie z Darzlubia, która ostatecznie zwyciężyła w całym turnieju i otrzymała piękny ,,BUKOWY PUCHAR". Na drugim miejscu sklasyfikowane zostało Leśniewo 2, a trzecie miejsce zajęła drużyna z Połczyna. Najlepszą snajperką turnieju okazała się Oliwia Krause z Leśniewa 1, a najlepszą bramkarką - Kamila Głowienka z Darzlubia.

Powiatowy Turniej Piłki Nożnej - ,,5 - piłkarskie"

20 maja 2014 roku wzięliśmy udział w Powiatowych Igrzyskach w 5-piłkarskich. Podczas losowania trafiliśmy do bardzo silnej grupy z Krokową, Puckiem i Jastarnią. Nie oznaczało to jednak wcale, że byliśmy na przegranej pozycji. Przeciwnie, było to dla nas wyzwanie, któremu należało sprostać. Ostatecznie znowu zabrakło nam szczęścia. Pierwszy mecz, w którym byliśmy lepsi technicznie, niestety przegraliśmy z zespołem Krokowej 2. W drugim meczu z Puckiem przegranym 0:1 ponownie zabrakło nam szczęścia. Na początku pierwszej połowy po stracie bramki, próbowaliśmy odrobić straty mając dwie 100% sytuacje. W pierwszej Przemek Srok przestrzelił, będąc sam na sam z bramkarzem. W drugiej Robert Konkel trafił w poprzeczkę. W trzecim meczu, w którym chłopcy walczyli już tylko o honor zdecydowanie pokonaliśmy Jastarnię 3:0. Dla przegranej nie ma usprawiedliwienia. Podkreślić jednak trzeba, że nasza drużyna w niczym nie ustępowała konkurentom. Wręcz odwrotnie, w wielu elementach byliśmy lepsi. Stanowi to dobry prognostyk na przyszłość.

Zawody Lekkoatletyczne dla klas IV-VI - Darzlubie projekt 2014

24 maja 2014 roku odbyły się w Darzlubiu zawody lekkoatletyczne dla klas IV-VI szkoły podstawowej. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół w Darzlubiu. Zawody składały się z trójboju: biegu, skoku w dal i rzutu oszczepem dla klasy VI , pchnięcia kulą dla klasy V, rzutu piłeczką palantową dla klasy IV. Rywalizując nie tylko z konkurentami, ale także z upalną pogodą nasi dzielni reprezentanci walczyli o medale. W kategorii klas IV dziewcząt bezkonkurencyjne okazały się nasze zawodniczki: Zuzanna KonkolI miejsce i Oliwia Ciskowska II miejsce. W kategorii chłopców klas IV na pierwszym miejscu uplasował się Kamil Sikora. W kolejnej grupie czyli uczniów klas V najlepszymi okazali się również nasi uczniowie. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Małgorzata Bollin, a wśród chłopców Przemysław Srok. W kategorii klas VI dziewcząt, Magdalena Guth zajęła - II miejsce, a Oliwia Krause - III miejsce. W grupie chłopców na drugim miejscu stanął Robert Konkel. Drużynowo podobnie jak w ubiegłym roku zajęliśmy pierwsze miejsce. BRAWO!!!

Strona 1 z 5