Witamy na naszej stronie internetowej

XVI Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Minipiłce Ręcznej Dziewcząt

IMG 9371recznaDnia 10 marca 2015 roku w naszej szkole zostały zorganizowane XVI Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Nasze dziewczęta zagrały w składzie: Smolińska Agata, Ciskowska Weronika, Ciskowska Oliwia, Ceynowa Wiktoria, Rigga Magdalena, Koss Angelika, Mielke Weronika, Turin Kornelia, Bollin Katarzyna, Amelia Rigga, Tomczak Angelika, Szymańska Małgorzata, Drzeżdzon Oliwia, pod opieką trenera Piotra Potrykusa. W zawodach wzięło udział 9 zespołów ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Puckiego. Zespoły grały między sobą w trzech grupach, systemem rozgrywek „każdy z każdym". Po roku przygotowań nasze dziewczęta osiągnęły historyczny sukces, po raz pierwszy zdobywając złoty medal Powiatowych Igrzysk w Mini Piłce Ręcznej. Dziewczynki były bezkonkurencyjne, zdecydowanie pokonując każdy zespół. Rywalizacja w grupie była pasjonująca. Warto dodać, iż łącznie w czterech spotkaniach zdobyliśmy 29 bramek, z czego aż 25 rzuciła Agata Smolińska, która otrzymała puchar dla najlepszej zawodniczki turnieju. Mieliśmy też wspaniałą bramkarkę, Magdę Rigga, bez której nasz sukces nie byłby tak spektakularny. Oczywiście cała drużyna spisała się na medal! Serdecznie gratulujemy dziewczętom!!! :-)

XVI Powiatowe Igrzyska w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich Dziewcząt

10 grudnia 2014 roku w naszej szkole zostały zorganizowane XVI Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt. W zawodach wzięło udział 8 zespołów ze szkół podstawowych z terenu Powiatu Puckiego. Zespoły grały między sobą w dwóch grupach, systemem rozgrywek ,,„każdy z każdym". Nasze dziewczęta zdecydowanie pokonały resztę konkurencji, zdobywając w całym turnieju pierwsze miejsce. Zostaliśmy Mistrzem Powiatu w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich Dziewcząt w roku szkolnym 2014/2015! Serdecznie gratulujemy naszej drużynie :-) !

I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Puck 2014

28 listopada 2014 roku na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Leśœniewie Zarząd UKS Wilki Leśœniewo zorganizował I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Puck – Leśœniewo 2014. Do rywalizacji przystąpiły 24 zespoły z terenu gminy. W grupie dziewcząt, po bardzo wyrównanej grze zwyciężyła drużyna z Połczyna, drugie miejsce zajęła drużyna z Darzlubia, a trzecie z Leśniewa (zespół I). Królem strzelców w tej grupie została Hinc Maja z Darzlubia, a najlepszym bramakarzem Lademan Kamilaz Połczyna. W grupie chłopców młodszych klas I-IV zwyciężył zespół z Połczyna wygrywając w rzutach karnych z zespołem Leœśniewo I. Trzecie miejsce zajęła drużyna z Połchowa. Królem strzelców w tej grupie został Koy Kamil z Połchowa, a najlepszym bramakarzem Herta Krzysztof z PołczynaNatomiast w grupie starszej, chłopców klas V-VI najlepszym okazał się zespół z Leśœniewa pokonując w finale Starzyno 4:0. Trzecie miejsce zajęło Połczyno. Królem strzelców w tej grupie został Srok Przemysław z Leśœniewa, a najlepszym bramakarzem Lesnau Dominik również z Leśœniewa.

Halowa Piłka Nożna Szkół Wiejskich

15 października 2014 roku w naszej szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich.W zawodach wzięło udział 16 Szkół Podstawowych z Powiatu Puckiego. Nasi chłopcy reprezentujący nie tylko Szkołę Podstawową w Leśniewie ale także UKS WILKI Leśniewo grali w czwartej grupie rywalizując z Jastrzębią Górą, Mrzezinem i Rekowem Górnym. Do finału awansowały cztery zespoły: Wierzchucino, Werblinia, Darzlubie i nasza drużyna. Na pewno najbardziej wszechstronnym graczem w naszej drużynie jest Przemysław Srok, który wyróżnia się dużą szybkością i bardzo dobrym opanowaniem gry piłką. Na pochwałę zasługuje również Dominik Lesnau, który jest naszym najlepszym bramkarzem. Wyróżnia się bardzo dobrym opanowaniem piłki i zmysłem taktycznym, który pozwala mu kierować własną grą i grą drużynym. Pozostali zawodnicy są jeszcze młodzi i pewnie niebawem zasłużą na indywidualne pochwały. Niemniej jednak to zasługą całego zespołu jest zdobycie srebrnego medalu Powiatowych Igrzysk w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich.

 

 

Jesienne Biegi Przełajowe Ziemi Puckiej

Dnia 3 października 2104 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Jesiennych Biegów Przełajowych Ziemi Puckiej. W imprezie uczestniczyło 17 szkół podstawowych z terenu Powiatu Puckiego. Po roku pracy w nowej szkole odnieśliśmy kolejny, bo już drugi tegoroczny sukces zdobywając trzecie miejsce. Złożyła się na to wytężona praca nauczycieli oraz uczniów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Pomimo, że tym razem przypadł nam tylko jeden brązowy medal, który zdobyła Oliwia Ciskowska w kategorii klas V dziewcząt, dzięki wspaniałej postawie całej drużyny zdobyliśmy puchar za trzecie miejsce. Warto dodać, iż od pierwszego po przedostatni bieg ciągle byliśmy na pierwszym miejscu. Ostatecznie jednak uplasowaliśmy się na trzeciej pozycji. Wynik ten dowodzi, iż praca nad poprawą swojej sprawności i umiejętności oraz wytrwałość i cierpliwość dają podstawy do zdobywania znaczących sukcesów w sporcie, zgodnie z maksymą: „Roma non uno die aedificata est" (Rzym nie został zbudowany w jeden dzień) -  na sukces trzeba poczekać.

Strona 1 z 2