Witamy na naszej stronie internetowej

Liga Lekkoatletyczna Szkół Podstawowych - I rzut

Oliwia24 września 2014 roku odbyły się zawody sportowe: I rzut Ligi Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych Ziemi Puckiej. Naszą szkołę reprezentowała grupa 12 uczennic i uczniów. Tegoroczny sezon startowy rozpoczęliśmy bardzo dobrze, zajmując w wymienionych zawodach drużynowo III miejsce. Taki wynik był możliwy dzięki ogromnemu zaangażowaniu całej drużyny oraz indywidualnym sukcesom kilku naszych zawodników. Indywidualnie najlepsze wyniki uzyskali: Przemek Srok (nasz etatowy medalista) – I miejsce w biegu na 1000 m. Oliwia Ciskowska z klasy V, która po emocjonującym finiszu długości 200 m, zdobyła srebrny medal w biegu na 600 m. Identyczny wynik uzyskał Adam Szymański, który po zaciętej walce na ostatnich metrach „o włos" przegrał złoty medal w biegu na 600 m chłopców. Kolejny medal przypadł Korneli Turin z klasy V, która startując po raz pierwszy w zawodach zdobyła brązowy medal w pchnięciu kulą. Pozostali zawodnicy nie zdobyli medali, ale po zaciętych bojach uzyskali wysokie punktowane miejsca w swoich konkurencjach. Wśród nich Katarzyna Mudlaff (IV miejsce w biegu na 100 m), Magda Rigga (IV miejsce w pchnięciu kulą), Agata Smolińska (V miejsce w rzucie piłeczką palantową), Kamil Sikora (V miejsce w pchnięciu kulą), Jakub Szymański (VI miejsce w pchnięciu kulą), Lesnau Dominik (VI miejsce w rzucie piłeczką palantową). Na zakończenie zawodów nasza sztafeta zajęła również bardzo dobre IV miejsce.