Witamy na naszej stronie internetowej

Jesienne Biegi Przełajowe Ziemi Puckiej

Dnia 3 października 2104 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Jesiennych Biegów Przełajowych Ziemi Puckiej. W imprezie uczestniczyło 17 szkół podstawowych z terenu Powiatu Puckiego. Po roku pracy w nowej szkole odnieśliśmy kolejny, bo już drugi tegoroczny sukces zdobywając trzecie miejsce. Złożyła się na to wytężona praca nauczycieli oraz uczniów, którzy godnie reprezentowali naszą szkołę. Pomimo, że tym razem przypadł nam tylko jeden brązowy medal, który zdobyła Oliwia Ciskowska w kategorii klas V dziewcząt, dzięki wspaniałej postawie całej drużyny zdobyliśmy puchar za trzecie miejsce. Warto dodać, iż od pierwszego po przedostatni bieg ciągle byliśmy na pierwszym miejscu. Ostatecznie jednak uplasowaliśmy się na trzeciej pozycji. Wynik ten dowodzi, iż praca nad poprawą swojej sprawności i umiejętności oraz wytrwałość i cierpliwość dają podstawy do zdobywania znaczących sukcesów w sporcie, zgodnie z maksymą: „Roma non uno die aedificata est" (Rzym nie został zbudowany w jeden dzień) -  na sukces trzeba poczekać.