Wycieczka do Tuchlina

ERYKDnia 24 czerwca 2015 roku wszyscy uczniowie z klasy IIIa uczestniczyli w wycieczce do egzotycznego ZOO w Tuchlinie. To miejsce pełne zaskakujących atrakcji. Obecność kilkudziesięciu egzotycznych gatunków zwierząt, nowoczesne kino 3D oraz wiele innych atrakcji sprawiło, że przygody w Parku z pewnością na długo zostaną w pamięci uczniów. Uczniów po ZOO oprowadzał przewodnik, dzięki któremu mogliśmy oglądać nie tylko zwierzaki, ale dowiedzieć się wielu ciekawostek na ich temat, zrobić zdjęcia, a nawet dotknąć. Dzieci obejrzały również film w 3D o dinozaurach, zjadły lody oraz kiełbaski z grilla. Wszystkim ten dzień bardzo podobał się. Chociaż zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do swoich domów. Wycieczkę zorganizowała wychowawczyni – Gabriela Ratke, a w sprawowaniu opieki nad dziećmi pomagał jej nauczyciel – Waldemar Rambiert.

Wycieczka rowerowa

roweryDnia 22 czerwca 2015 roku klasy IVa wraz z opiekunami:  Danutą Groenwald,  Beatą Figas oraz Ewą Roszman wybrała się na wycieczkę rowerową, malowniczą trasą przez las. Celem podróży było zwiedzanie Rezerwatu Grot Mechowskich, znajdujących się na skraju wsi Mechowo położonej pośród Puszczy Darzlubskiej. Groty Mechowskie to największa osobliwość przyrody nieożywionej na Niżu Polskim, a nawet Niżu Europejskim. Stanowią rzadki okaz formy, charakterystyczny dla obszarów krasowych, która tu powstała w osadach wodnolodowcowych najmłodszego zlodowacenia. Stanowią cenny pomnik przyrody, który znajduje się w rejestrze obiektów prawnie chronionych.

Wyjazd do Centrum Nauki w Gdyni

kuDnia 25 czerwca uczniowie klas Ia, Ib i IIa odwiedzili Gdyńskie Centrum Nauki EXPERYMENT. Dzieci wspaniale spędziły kilka godzin na interaktywnej zabawie min. eksperymentując poprzez zabawę. Wykonały wiele doświadczeń, poznały ciekawe zjawiska naukowe. Wycieczka wszystkim bardzo się podobała. W drodze powrotnej był posiłek i lody w McDonald. Wyjazd zorganizowały panie: D. Kowalik, M. Grzmil – Ławniczak i E. Różek.

Przegląd Zespołów Tanecznych

zespDnia 10 czerwca 2015 roku zespół taneczny wziął udział w XII Przeglądzie Form Tanecznych w hali sportowo – widowiskowej w Jastarni. Organizatorem konkursu był: Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego w Pucku oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Jastarni. Celem przeglądu było propagowanie tańca wśród dzieci i młodzieży, integracja zespołów i nawiązywanie kontaktów oraz wymiana pomysłów pomiędzy instruktorami i uczestniczkami. Konkurs podzielony był na solistów oraz formacje do 12 lat i powyżej 12 lat. Nasz zespół występował w dwóch kategoriach. W kategorii formacje do 12 lat grupa taneczna „Czirliderki młodsze" zajęła IV miejsce, zaś w kategorii powyżej 12 lat grupa „Czirliderki starsze" uzyskały V miejsce, a grupa „Czirliderki" wywalczyła II miejsce. Dziewczęta rywalizowały z grupami, w których skład wchodzili uczniowie gimnazjum. Tym bardziej cieszy nas fakt z zajęcia tak wysokiego miejsca. : D. Opiekunem zespołu tanecznego jest pani  Beata Figas.

Najmłodsze dzieci w ZOO

przedszkolakiW dniu 17 czerwca 2015 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych zwiedziły ogród zoologiczny w Gdańsku. Niektóre maluchy po raz pierwszy miały okazję zobaczyć zwierzęta egzotyczne na żywo. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały gatunki zwierząt. Największym powodzeniem cieszyły się małpy i słonie. Pogoda dopisała, toteż przyjemnie spacerowało się po oliwskim zoo. Na zakończenie wycieczki wszystkie dzieci dostały lody i frytki. Zmęczone, lecz w doskonałych humorach powróciły do domu. Wycieczkę zorganizowały panie: Justyna Grzenkowicz i Ewa Borska.