Witamy na naszej stronie internetowej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Dnia 23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, pani dyrektor Maria Maciejewska zabrała głos. Przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierował do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała młodzieży wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji. Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły, pani dyrektor wraz z przedstawicielem Rady Rodziców wręczały nagrody książkowe dla uczniów z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie, a także za wysoką frekwencję. Nagrodzono również najlepszych sportowców naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim i zachęcamy pozostałych uczniów do podnoszenia swoich wyników nie tylko w nauce, ale i w sporcie. Na zakończenie pani dyrektor ze wzruszeniem wręczała podziękowania rodzicom, którzy przez cały rok szkolny bardzo aktywnie i z głębokiego serca angażowali się w pracę szkoły, tak, aby spędzany w naszym budynku był miły i przyjemny. Serdecznie dziękujemy!!!Po zakończonym apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal w celu wręczenia świadectw.

Bezpiecznych i ciepłych wakacji :-) Do zobaczenia we wrześniu!!!

Program ,,Akademia Bezpiecznego Puchatka"

W minionym roku szkolnym uczniowie klas pierwszych wzięli udział w programie „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Program polegał na tym, aby uczniowie poszerzyli i ugruntowali swoją wiedzę w takich aspektach jak: bezpieczeństwo w domu, w szkole i w drodze do szkoły oraz bezpieczeństwo w internecie. W związku z tym nauczyciele przeprowadzili cykl zajęć związanych z tematem bezpieczeństwa. Punktem kulminacyjnym programu był udział uczniów w ogólnopolskim TEŚCIE WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE, w którym osiągneli bardzo dobry wynik. Nad programem czuwały panie: E. Różek i B. Hejmowska.

Festyn Rodzinny

DSCDnia 3 czerwca 2017 roku Rada Rodziców naszej szkoły przygotowała Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka, Dnia Matki i Ojca dla wszystkich uczniów i ich rodziców. Był to już drugi tego rodzaju festyn. W programie festynu znalazły się: zabawy sportowe, pokaz bojowych przygotowany przez Militarnie Gniewino, strzelanie z łuku, pokazy taneczne dzieci, dmuchany zamek, malowanie twarzy, pokaz wozu strażackiego, nauka udzielania pierwszej pomocy prowadzona przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leśniewie, pokaz użycia sprzętu gaśniczego, pyszna grochówka, pieczone kiełbaski, lody, kawa i ciasto. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem. Bardzo wszystkim dziękujemy za udział, a przede wszystkim zaogromne zaangazowanie i  przygotowanie festynu.

Dzień Matki w Oddziałach Przedszkolnych

W dniach 26 i 31 maja w oddziałach przedszkolnych odbyły się uroczystości z okazji Dnia Matki. Przedszkolaki od dłuższego czasu przygotowywały się do tego ważnego święta – pilnie uczyły się wierszy, tańców i piosenek, własnoręcznie wykonały upominki dla swoich mam. Maluchy zaprezentowały swoim gościom część artystyczną a następnie zaprosiły wszystkie mamy na wspólny poczęstunek – kawa i ciasto. Były też życzenia, kwiaty i upominki. Wszystkie dzieci bardzo się starały, aby sprawić radość swoim mamom w dniu ich święta. Uroczystość przygotowały panie: E. Borska i J. Grzenkowicz.

Wewnątrzszkolny Konkurs Litreracki

W maju 2017 roku odbył się wewnątrzszkolny konkurs literacki dla uczniów klas IV-VI
„Popisz się talentem" - przygotowany przez kol. Ewę Podolską i wydawnictwo Nowa Era.
Zadanie konkursowe polegało na napisaniu zakończenia do jednej z trzech historii, do któtych rozpoczęcie stworzył pisarz Rafał Witek. Szkolny konkurs wygrała uczennica klasy IVb- Monika Zaklikowska , której opowiadanie wzięło udział w ogólnopolskim konkursie literackim dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem".

Strona 1 z 13