W dniach od 19 - 21 czerwca uczniowie klasy VIb byli na biwaku w Ostrowie. Brali oni udział w wielu atrakcjach zorganizowanych przez opiekunów: wspólne grillowanie, wyjście na plażę i boisko, plac zabaw i basen. Wszystkim uczniom ten wyjazd bardzo podobał się. Opiekunami grupy były panie: A Czapp, M. Grzmil - Ławniczak i D. Kowalik.
W dniu 14 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych zwiedziły ogród zoologiczny w Gdańsku. Niektóre maluchy po raz pierwszy miały okazję zobaczyć zwierzęta egzotyczne na żywo. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały gatunki zwierząt. Największym powodzeniem cieszyły się małpy, słonie i lew. Pogoda dopisała, toteż przyjemnie spacerowało się po oliwskim zoo. Wycieczkę zorganizowały panie: E. Borska i J. Grzenkowicz.
Dnia 14 czerwca 2017 r. uczniowie klas IIIa, IIIb, IIIc i IIa uczestniczyli w wycieczce do Malborka. Dzieci zwiedzały zamek krzyżacki w formie lekcji historii, a jednocześnie wspaniałej zabawy w odkrywców. Po lekcji na zamku przemieściliśmy się do Dinoparku, a właściwie parku ruchomych dinozaurów i smoków. Dzieci poznały różne okazy prehistorycznych gadów, a na koniec zwiedzania mogły poszaleć na placu zabaw. Wycieczkę zorganizowała pani Danuta Kowalik przy współudziale studenckiego biura turystycznego Bill.
Dnia 13.06.2017 r. uczniowie klas pierwszych oraz klasy trzeciej i czwartej uczestniczyli w wycieczce do Gdańska w trakcie, której spacerowali i zwiedzali najciekawsze zakątki Gdańskiej Starówki dowiadując się wielu ciekawostek związanych z tym pięknym miastem. Następnie odwiedzili artystyczną wytwórnię cukierków CIUCIU, gdzie mogli nie tylko kosztować, ale również zobaczyć jak powstają te smakowite łakocie. Uwieńczeniem tak dnia była wspaniała zabawa w Centrum Rozrywki Rodzinnej Loopy's Word. Wycieczkę zorganizowała pani E. Różek.
Dnia 7 czerwca 2017 roku uczniowie SP w Leśniewie uczący się języka kaszubskiego pojechali na wycieczkę do Nadola. Zwiedzali tam skansen, czyli zachowaną zagrodę gburską. W obrębie zachowanej zagrody znajduje się zespół bogato wyposażonych budynków odtwarzających warunki życia i pracy dawnej kaszubskiej rodziny. Obejmuje on wielopokoleniową chatę gburską, kamienną piwnicę do przechowywania płodów rolnych, studnię z wyciągiem kołowrotowym, piec chlebowy, królikarnię oraz warzywnik. W stodole z początku XX w. znajduje się stała ekspozycja poświęcona historii pszczelarstwa pomorskiego oraz wystawa maszyn rolniczych. Przed stodołą ulokowano kierat (rozwark), a przed chałupą średniozamożnego gospodarza (gbura) znajduje się kolorowy latem ogród kwiatowy. W skład zespołu wchodzi również wielofunkcyjna obora, która pod jednym dachem mieściła pomieszczenia dla koni, bydła, trzody chlewnej, owiec i drobiu. W pomieszczeniu dawnego chlewiska znajduje się warsztat obróbki drewna z bogatą kolekcją narzędzi stolarsko – ciesielskich. Do obory została dobudowana wozownia, gdzie swoje miejsce znalazły wiejskie środki transportu. W pobliżu brzegu jeziora zrekonstruowano lokalne gospodarstwo o charakterze rybackim. W jego skład wchodzi ryglowy dom rybacki kryty trzciną, maglownia, wędzarnia oraz sieciarnia. Uczniowie wzięli udział w warsztatach tkackich i pieczenia chleba. Wytwory swojej pracy otrzymali na własność. Wycieczka została sfinansowana przez Zespół Placówek Oświatowych w Gminie Puck. Opiekunami były panie: Maria Draws, Ewa Korzeniewska i Ludwika Styn.