Konkurs plastyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Kartka bożonarodzeniowa". Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0 – VIII, w trzech kategoriach wiekowych 0 –III i IV – V i VI - VIII.
Prace wykonano dowolną techniką w formacie A5. Dzieci miały przedstawić przy pomocy różnych technik tradycje świąteczne w formie kartki. Nagrodzono trzy prace z klas I – III: Kacper Fijałkowski (Ib), Radek Wasielke (IIIa), Zuzanna Fijałkowska (IIIa), Malwina Lademann (IIa), cztery z klas IV – V: Kamil Mroch (IVa), Dominika Srok (IVb), Arkadiusz Kowalewski (IVb) i trzy z klas VI – VIII: Michał Styn (VIa), Julia Okuń (VIa), Magdalena Jankowska (VIa). Nagrodę otrzymała również Nina Zaczek (0), jako najmłodszy uczestnik.Konkurs zorganizowała Pani Danuta Kowalik.

Nowy samorząd – nowe wyzwania – zachęcamy do polubienia profilu na facebook-u

Nowo wybrany samorząd uczniowski wraz z opiekunem Sergiuszem Czają stworzył profil na portalu społecznościowym facebook. Celem strony jest usprawnienia kontaktu między samorządem a uczniami, nauczycielami i absolwentami Naszej szkoły. Na bieżąco będziemy informować o organizowanych przez Nas działaniach oraz planach na przyszłość! Zapraszamy do współpracy :)

Link do strony na facebook-u:

Konkurs plastyczny wykonany techniką komputerową

Warsztaty dla uczniów klasy VIIIb

Nauczyciel historii Sergiusz Czaja zaanagażował uczniów klasy VIIIb do 4-miesięcznego projektu „Rozmawiajmy o uchodźcach" realizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem projektu było wzbogacenie wiedzy uczniów i nauczyciela na tematy globalne oraz wsparcie w nauce argumentowania i krytycznego myślenia. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w 2-godzinnych warsztatach on-line prowadzonych przez przedstawicieli Centrum Edukacji Obywatelskiej pt.: „Storytelling lokalny o tematyce migracyjnej". Storytelling to historia konkretnych osób, które zostały dotknięte migracją (z przeróżnych przyczyn). Uczniowie mogli sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę z zakresu migracji, uchodźców oraz bezpośrednio porozmawiać z osobami, którzy na co dzień zajmują się tym zagadnieniem. Uczniowie bardzo pozytywnie zaskoczyli swoją aktywnością prowadzących warsztaty oraz Pana Sergiusza.

Wieczór filmowy – jak nie w szkole, to online

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem zaproponowali uczniom klas IV-VIII wieczór filmowy w formie online na platformie TEAMS. Wieczór został zorganizowany na platformie TEAMS 18 grudnia o godzinie 18:30 (trwał ponad 2h). Pan Sergiusz przygotował dla uczniów trzy krótkometrażowe filmy oscarowe, które dały możliwość porozmawiania o ważnych sprawach, takich jak: tolerancja, poczucie bezpieczeństwa i odrzucenia, wzajemna pomoc. Biorąc pod uwagę frekwencję (w wieczorze uczestniczyło 28 uczniów) samorząd uczniowski planuje kolejne spotkanie filmowe w II semestrze.