Dzień głośnego czytania

karoCzytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Z tej okazji 30 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego CzytaniaŚwięto ma już 18 letnią tradycję, zostało ogłoszone przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Czytanie, szczególnie głośne, rozwija wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. W tym dniu nasza biblioteka zorganizowała wspólne, głośne czytanie. Uczestnikami spotkania, a zarazem wspaniałymi słuchaczami były dzieci z klas „0"a i „0"b. Na początku uczniowie wysłuchali opowiadania o odpowiednim o dobrym i złym zachowaniu się podczas gościny. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące treści. Następnie zerówkowicze odgadywali nazwy, bądź znaczenie rekwizytów związanych z bajkami i baśniami. Na koniec odpowiadały na zagadki dotyczące różnych opowieści, bajeczek, podań i legend, które nagradzane były słodkim poczęstunkiem. Mimo, iż w dzisiejszych czasach trudno przebić się z klasyczną książką, to nie można z niej rezygnować. Czytajmy dzieciom codziennie.

Spotkanie z instruktorami Robotyki

robotW dniach 8 i 9 września w naszej szkole gościli instruktorzy z firmy RoboKid (Misja Robotyka). Każda z klas I – VI mogła dowiedzieć się, czym jest oraz skąd się wzięło pojęcie: robotyka, programowanie oraz kodowanie. Poza pozyskaną wiedzą, uczniowie sprawdzili, co potrafią roboty przyniesione przez instruktorów.
Tydzień później odbyła się pokazowa lekcja dla chętnych dzieci. Na zajęciach mogły one same zbudować, zaprogramować robota oraz sprawdzić jego działanie.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

W dniu 1 września 2020 roku odbyło się rozpoczęcie roku szkolnego. Uczniowie po raz pierwszy od marca 2020 roku spotkali się na terenie placówki. Uroczystości odbyły się w trudnym dla wszystkich okresie. Poszczególne klasy witały szkołę w odstępach, przychodząc różnymi drogami celem zapewnia jak największego bezpieczeństwa uczniom. Wychowawcy klas poinformowali uczniów o nowych procedurach w związku z COVID 19.

Bezpieczna droga do szkoły i do domu

VIP-plakat-edu

Na początku września uczniowie klas młodszych pod czujnym okiem swych pań wychowawczyń ćwiczyli umiejętność prawidłowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Po pogadance, która odbyła się w szkole, udali się na pobliskie skrzyżowanie, aby w praktyce przećwiczyć zdobyte wiadomości.