Dzień Edukacji Narodowej

apelDzień Edukacji Narodowej jest świętem całej społeczności szkolnej, co pokazała zainscenizowana lekcja historii. Nasza szkoła połączyła uroczystość ze świętem patrona, Józefa Dambka. Stąd pomysł, by przenieść się w czasie i pokazać młodzieży klas IV-VIII w jaki sposób Józef Dambek walczył o polskość. Podczas przedstawienia uczniowie Kamil Mroch z kl.Va i Paweł Wittbrodt z VIa wcielili się w rolę patrona sprzed lat: 10latka Józia rozmawiającego z 30letnim Józefem, który opowiedział jak dążył do spełnienia marzenia bycia nauczycielem, w jaki sposób przyłączył się do konspiracyjnych działań przeciw Niemcom czy wreszcie opowiedział o swojej działalności nauczyciela, działającego na rzecz krzewienia czytelnictwa. Z tą misją powiązano kojarzenie postaci z lektur szkolnych, które zaprezentowali: Karolina Klawikowska (Nika Mickiewicz), Oliwia Pieper (Pan Kleks), Oliwia Okuń (Bilbo Baggins), Wiktoria Okuń (Ania Shirley), Maciej Bawarski (Kajko), Krzysztof Konkel (Kokosz), Milena Grubba (Ola Mróz), Lena Fojcik (Nel Rawlison) i Zuzanna Kołodziejska (Mary Lennox). Zadaniem publiczności było odgadnięcie kogo zaprezentowano, a klasa VIIa, która zwycięsko odgadła wszystkie postaci, w poniedziałek będzie zwolniona z kartkówek i odpowiedzi ustnych. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia zdjęć klasowych z przygotowanymi przez Samorząd Szkolny rekwizytami. Uroczystość uświetniła obecność zaproszonych gości, rodziny patrona. Nad całością czuwała Pani Hanna Parchem.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

lubowanie1

Spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Policji w Pucku

W ramach działań profilaktyczno - wychowawczych dnia 11.10.2021 uczniowie klas VII - VIII uczestniczyli w zajęciach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pucku dotyczących bezpieczeństwa, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przemocy. Podczas spotkania funkcjonariusze policji przedstawili zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Poruszony został również temat przemocy i ceberprzemocy. Uczniowie wykazali zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, zadawali pytania prowadzącym. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

Spotkania z wolontariuszem Błękitnego Patrolu

patrol1

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

do wstawienia2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Z tej okazji, razem z SKW przygotowaliśmy dla klas młodszych scenki teatralne, które dotyczyły przemocy w różnej jej odsłonie. Pomysł stworzenia własnego scenariusza oraz prezentacji przed klasami młodszymi ,,wyszedł" od nas samych. Przygotowaliśmy również mały happening - napisaliśmy na koszulkach hasła przeciwko stosowania przemocy. Dziękujemy SKW za współpracę!:)