Witamy na naszej stronie internetowej

Dzień Edukacji Narodowej

apelDzień Edukacji Narodowej jest świętem całej społeczności szkolnej, co pokazała zainscenizowana lekcja historii. Nasza szkoła połączyła uroczystość ze świętem patrona, Józefa Dambka. Stąd pomysł, by przenieść się w czasie i pokazać młodzieży klas IV-VIII w jaki sposób Józef Dambek walczył o polskość. Podczas przedstawienia uczniowie Kamil Mroch z kl.Va i Paweł Wittbrodt z VIa wcielili się w rolę patrona sprzed lat: 10latka Józia rozmawiającego z 30letnim Józefem, który opowiedział jak dążył do spełnienia marzenia bycia nauczycielem, w jaki sposób przyłączył się do konspiracyjnych działań przeciw Niemcom czy wreszcie opowiedział o swojej działalności nauczyciela, działającego na rzecz krzewienia czytelnictwa. Z tą misją powiązano kojarzenie postaci z lektur szkolnych, które zaprezentowali: Karolina Klawikowska (Nika Mickiewicz), Oliwia Pieper (Pan Kleks), Oliwia Okuń (Bilbo Baggins), Wiktoria Okuń (Ania Shirley), Maciej Bawarski (Kajko), Krzysztof Konkel (Kokosz), Milena Grubba (Ola Mróz), Lena Fojcik (Nel Rawlison) i Zuzanna Kołodziejska (Mary Lennox). Zadaniem publiczności było odgadnięcie kogo zaprezentowano, a klasa VIIa, która zwycięsko odgadła wszystkie postaci, w poniedziałek będzie zwolniona z kartkówek i odpowiedzi ustnych. Dodatkową atrakcją była możliwość zrobienia zdjęć klasowych z przygotowanymi przez Samorząd Szkolny rekwizytami. Uroczystość uświetniła obecność zaproszonych gości, rodziny patrona. Nad całością czuwała Pani Hanna Parchem.

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

lubowanie1

Spotkanie z przedstawicielami Powiatowej Policji w Pucku

W ramach działań profilaktyczno - wychowawczych dnia 11.10.2021 uczniowie klas VII - VIII uczestniczyli w zajęciach z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Pucku dotyczących bezpieczeństwa, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz przemocy. Podczas spotkania funkcjonariusze policji przedstawili zagadnienia związane z odpowiedzialnością nieletnich za popełniane czyny karalne i za zachowania niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. Poruszony został również temat przemocy i ceberprzemocy. Uczniowie wykazali zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami, zadawali pytania prowadzącym. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tego typu zajęciach przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

Spotkania z wolontariuszem Błękitnego Patrolu

patrol1

Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy

do wstawienia2 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy. Z tej okazji, razem z SKW przygotowaliśmy dla klas młodszych scenki teatralne, które dotyczyły przemocy w różnej jej odsłonie. Pomysł stworzenia własnego scenariusza oraz prezentacji przed klasami młodszymi ,,wyszedł" od nas samych. Przygotowaliśmy również mały happening - napisaliśmy na koszulkach hasła przeciwko stosowania przemocy. Dziękujemy SKW za współpracę!:)

Strona 1 z 3