Witamy na naszej stronie internetowej

Wyjazd do Lemur Parku w Rumi

Dnia 06 czerwca 2022 roku uczniowie klas: Ia, Ib, Ic wybrali się do Lemur Parku w RumiPrzechodząc przez bramę Lemur Parku cofnęliśmy się w czasie do prehistorii, gdzie na Ziemi żyły ogromne zwierzęta. Wcieliliśmy się w księżniczki oraz rycerzy. Mierzyliśmy się w walce na miecze oraz strzały z kuszy. Następnie wróciliśmy do czasów współczesnych. Pan przewodnik pokazał nam wiele zwierząt, których nie możemy spotkać w Polsce w warunkach naturalnych i opowiedział o ich życiu. Były to: lemury, kangury, małpy, węże, żółwie, surykatki i duże koty-serwale. Następnie poznaliśmy swoje umiejętności motoryzacyjne kierując elektrycznymi kładami. Skorzystaliśmy z wielu atrakcji dostępnych na terenie parku: zjeżdżalnia, pole golfowe, skoki na trampolinach, basen z kulkami, piaskownica, ogromne klocki... . Po smacznym posiłku i sesji zdjęciowej wróciliśmy do autokaru. Pogoda nam dopisała, a zadowolone i uśmiechnięte twarze uczniów świadczyły, że wyjazd można uznać za udany. Opiekunowie: Draws Maria, Grzywacz-Wenta Zofia, Podolska Ewa,Ratke Gabriela.

Wyjazd do Lemur Parku w Rumi

1

Wyjazd do kina do Rumi

Dnia 03 czerwca 2022 r. klasy drugie uczestniczyły w wyjeździe do kina na film pt. ,,Pan Wilk i spółka". Był to kolejny wyjazd grupowy w tym roku szkolnym. Uczniowie mieli okazję zintegrować się jako grupa. Poznali też zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wyjazd zorganizowała Danuta Kowalik, a opiekę sprawowały: Monika Grzmil-Ławniczak, Żaneta Lademann i Magdalena Bendzmer.

Wycieczka do Jastrzębiej Góry

W dniach 30 maja - 2 czerwca 2022 roku przebywaliśmy w Jastrzębiej Górze. Celem wycieczki była integracja klasy VIIIc i obserwacja przyrody Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Spacerowaliśmy wąwozem zwanym Lisim Jarem, gdzie poznaliśmy legendę o rozewskich bukach i zobaczyliśmy Latarnię Morską, w pobliżu której stał odwrócony dom, położone było muzeum motyli. Z okazji Dnia Dziecka korzystaliśmy z basenu ośrodka wypoczynkowego Primavera. Atrakcją była również rozrywka w parku zabaw. Opiekunami wycieczki byli Monika Kamień i Krystian Jocz.

Wycieczka do Warszawy

syrenkaUczniowie klasy 4b i 6a spędzili Dzień Dziecka w Warszawie pod opieką pani Hanny Parchem, Martyny Kass-Kur i Karoliny Stark. By uświetnić pobyt w stolicy zadaniem uczniów było odnaleźć na mapie odwiedzane miejsca, w tym Pałac Kultury i Nauki, Ogród Saski, Pomnik Nieznanego Żołnierza, Plac Zamkowy, Stare Miasto, Polskie Radio, Pałac na wodzie w Łazienkach. Tym samym nie tylko poznaliśmy Warszawę z perspektywy wędrowca, ale nauczyliśmy się szukać informacji o odwiedzanych miejscach w aplikacji Wasza Warszawa. Ci, którzy odnaleźli na mapie najwięcej zabytków i miejsc kultury i potrafili o nich opowiedzieć otrzymali oceny celujące z języka polskiego. Pierwiastek rywalizacji sprzyjał chęci poznania, a przemierzone kilometry pozwoliły spalić zbędne kalorie. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Jeden dzień to na pewno zbyt mało czasu, by poznać Warszawę od podszewki, ale na pewno nasi młodzi wędrowcy na długo zapamiętają tę wyprawę. Dodatkową atrakcją był przejazd pociągiem pendolino, co na pewno sprzyja radzeniu sobie w różnych sytuacjach, a przede wszystkim integracji grupy, gdzie każdy stanowił ogniwo wspaniałej drużyny podbijającej Warszawę. Na pewno tam wrócimy.

Strona 1 z 5