Wycieczka do gmachu Telewizji Gdańsk

telewizjaUczniowie redakcji gazetki szkolnej i Koła Młodego Artysty godnie reprezentowali naszą szkołę 13 października 2021 podczas zwiedzania gmachu Telewizji Gdańsk. Organizatorkami wyjazdu były panie nadzorujące pracę młodych redaktorów: Ewelina Plocke i Hanna Parchem. Dzieci poznały specyfikę pracy redaktorów telewizyjnych, dźwiękowców czy osób odpowiedzialnych za obraz, a także reklamę w telewizji. Ponadto atrakcją okazały się historyczne rekwizyty, które używano do produkcji programów informacyjnych czy publicystycznych. Nasi młodzi kreatywni poszerzyli swoje horyzonty, doceniając obecne czasy, gdzie technologia znacznie ułatwia funkcjonowanie i tworzenie tego, co można dziś obejrzeć na ekranach telewizorów.

Wyjazd do Aquaparku w Redzie

basenDnia 8 października 2021 roku odbyła się wycieczka do Aquaparku w Redzie dla klasy piątych pod opieką Pań: Alicji Czapp, Joanny Szczerkowskiej, Eweliny Plocke i Beaty Figas. W Aquaparku wspaniale się bawiliśmy spędzając trzy godziny. Chętnie korzystaliśmy z różnego rodzaju basenów, brodzików i zjeżdżalni, w szczególności z tej, w której można było obserwować rekiny. Podświetlony tunel prowadził nas przez rajskie akwarium, w którym pływają żarłacze czarnopłetwe. Wspólne zjazdy prosto w rzekę na zjeżdżalni Family Slide również dostarczyły nam wielu emocji. Można było zjeżdżać zarówno na pojedynczych, jak i podwójnych pontonach. Wspólna zabawa była tym na co czekaliśmy bardzo długo.

Obchody Piaśnickie

ksidzTradycyjnie w pierwszą niedzielę października w Piaśnicy odbyły się uroczystości patriotyczno- religijne, stanowiące największe tego typu święto na terenie gminy Wejherowo. W programie uroczystości znalazło się Nabożeństwo Oczekiwania. Centralnym punktem obchodów w Sanktuarium bł. Męczennicy Alicji Kotowskiej i Towarzyszy była Msza Święta sprawowana przez Arcybiskupa Tadeusza Wojdę-metropolitę gdańskiegoCoroczne uroczystości zgromadziły wielu mieszkańców okolicznych miejscowości, samorządowców, duchowieństwo, a także liczne Poczty Sztandarowe. Nie mogło zabraknąć również naszej młodzieży z Pocztem Sztandarowym. Ogromnym wsparciem dla nas jest coroczna obecność Pani Dyrektor. W tym miejscu należy się podziękowanie Rodzicom, którzy pomogli w dowozach uczniów na tę uroczystość. Pamięć o mordzie w Lesie Piaśnickim to nasz obowiązek. Nie możemy pozwolić, aby prawda takich miejsc, jak Piaśnica odeszła. Przekazujemy tę historię następnym pokoleniom. Nie wolno milczeć po to, aby taka tragedia nigdy już się nie powtórzyła. To miejsce wzywa do pokoju, pojednania, prawdy. Opiekę nad Pocztem Sztandarowym pełniły Panie: Patrycja Dampc- Brunka i Maria Lanc.

Sprzątanie mogiły kapłanów

grobyDnia 2 października grupa uczniów z klasy VII a udała się na zbiorową mogiłę kapłanów znajdującą się w Lasach Piaśnickich, by odpowiednio ją przygotować (posprzątać) na Obchody Piaśnickie. Uczniowie nie tylko pomagali w sprzątaniu tego miejsca, ale również odebrali bardzo pouczającą lekcję historii o leśnym cmentarzu nazywanym „ Kaszubską Golgotą"Jak co roku swoją nieocenioną pomocą służyli Panowie: Józef Szymański (sołtys Domatówka) i Krzysztof Lewańczyk (mieszkaniec Domatówka). W tym roku grono pomocników znacznie się powiększyło dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów biorących udział w tej akcji (Panie: Agnieszka Jankowska i Julia Albecka). Dodatkowo swoim wsparciem służył wikary tutejszej parafii ks. Bartłomiej Wacławek. W takich chwilach widzimy, że zawsze możemy liczyć na wsparcie ze strony Rodziców naszych uczniów za co serdecznie im dziękujemy. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Danuta Groenwald i Maria Lanc.

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to szczególny dzień dla wszystkich młodszych i starszych gentlemenów, więc klasy VII postanowiły w ten dzień wyjechać do kina oraz jumpcity. Film pt. Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni zaskoczył nie tylko uczniów, ale również samych wychowawców. Po niezwykle wciągającym seansie pojechaliśmy do jumpcity, aby dać upust swojej energii :-)
Wszyscy świetnie się bawili, począwszy na uczniach a kończąc na opiekunach. Wyjazd zorganizowali wychowawcy klas VII – Danuta Groenwald i Sergiusz Czaja.