Międzynarodowy Dzień Lasu

lasZ okazji Międzynarodowego Dnia Lasów, uczniowie klasy: IVa, IVb, Va wybrali się na pieszą wycieczkę. Podczas wycieczki uczniowie poza podziwianiem przyrody, spotkali się z leśniczym dzięki któremu zgłębiali swoją wiedzę dotyczącą lasów. Uczniowie pokazali ducha rywalizacji podczas zabawy w podchody o tematyce przyrodniczej. Wspaniałą niespodzianką było przygotowane ognisko. Uczniowie naszej szkoły bardzo lubią zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu. Opiekunami wycieczki były: Beata Figas, Danuta Groenwald, Karolina Stark, Aleksandra Fijałkowska i Patrycja Dampc-Brunka

Wyjazd do kina do Rumi

pandaDnia 11 marca 2022 r. wszystkie klasy pierwsze i drugie uczestniczyły w wyjeździe do kina do Rumi na film pt. ,,To nie wypanda". W filmie Disneya i Pixara poznajemy Mei Lee, pewną siebie trzynastolatkę, szkolną kujonkę i idealną, nie sprawiającą kłopotów córkę. Jednak czas dojrzewania zmienia dotychczas uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos. Jej nadopiekuńcza, mama Ming nie odstępuje jej na krok, co tylko pogłębia frustrację nastolatki. A jakby tego było mało, za każdym razem, gdy Mei odczuwa silne emocje, zmienia się w ogromną... pandkę rudą! Uczniowie mieli okazję zintegrować się jako grupa. Poznali też zasady zachowania się w miejscach publicznych. Wszyscy byliśmy spragnieni takiego wyjazdu. Podczas wyjazdu pieką nad dziećmi sprawowały ich wychowawczynie. Wyjazd zorganizowała Danuta Kowalik.

Wyjazd do Gdyni

bestiaUczniowie klas młodszych uczestniczyli w wyjeździe do Gdyni na przedstawienie teatralne pt. ,,Piekna i Bestia" w wykonaniu aktorów teatru wrocławskiego. Ten bajkowy spektakl powstał na motywach baśni Jeanne-Marie Leprince de Beaumont, dzięki temu skupiony jest wokół najcenniejszej z wartości czyli czystej pięknej miłości oraz bardzo istotnego problemu czyli ocenianiu człowieka po jego wyglądzie.Piękne kostiumy, bajkowa muzyka, taniec, światła wprowadzą widzów w świat baśni przepełniony kolorami, magią i wielką miłością, która pomimo nieprzychylności losu wygrywa. To zwycięstwo daje siłę i wiarę w możliwość odkupienia swoich win, w możliwość zmiany, w możliwość istnienia uczucia, którego siła jest tak wielka, że zmienia rzeczywistość. Wyjazd zorganizowała Gabriela Ratke.

Wyjazd do kina

kinoDnia 28 października 2021 r. wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w wyjeździe do kina do Rumi na film pt. ,,Ron Usterka". To historia chłopca, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego „Najlepszym przyjacielem z pudełka". Przezabawne awarie Rona, rozgrywające się na tle ery mediów społecznościowych, wprowadzają ich w pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń. Uczniowie mieli okazję zintegrować się jako grupa. Poznali też zasady zachowania się w miejscach publicznych. Wszyscy byliśmy spragnieni takiego wyjazdu. Wyjazd zorganizowała Gabriela Ratke, a opieką nad dziećmi sprawowały Panie: Maria Draws, Katarzyna Horoszkiewicz i Zofia Grzywacz - Wenta.

Wycieczka do gmachu Telewizji Gdańsk

telewizjaUczniowie redakcji gazetki szkolnej i Koła Młodego Artysty godnie reprezentowali naszą szkołę 13 października 2021 podczas zwiedzania gmachu Telewizji Gdańsk. Organizatorkami wyjazdu były panie nadzorujące pracę młodych redaktorów: Ewelina Plocke i Hanna Parchem. Dzieci poznały specyfikę pracy redaktorów telewizyjnych, dźwiękowców czy osób odpowiedzialnych za obraz, a także reklamę w telewizji. Ponadto atrakcją okazały się historyczne rekwizyty, które używano do produkcji programów informacyjnych czy publicystycznych. Nasi młodzi kreatywni poszerzyli swoje horyzonty, doceniając obecne czasy, gdzie technologia znacznie ułatwia funkcjonowanie i tworzenie tego, co można dziś obejrzeć na ekranach telewizorów.