Sprzątanie mogiły kapłanów

grobyDnia 2 października grupa uczniów z klasy VII a udała się na zbiorową mogiłę kapłanów znajdującą się w Lasach Piaśnickich, by odpowiednio ją przygotować (posprzątać) na Obchody Piaśnickie. Uczniowie nie tylko pomagali w sprzątaniu tego miejsca, ale również odebrali bardzo pouczającą lekcję historii o leśnym cmentarzu nazywanym „ Kaszubską Golgotą"Jak co roku swoją nieocenioną pomocą służyli Panowie: Józef Szymański (sołtys Domatówka) i Krzysztof Lewańczyk (mieszkaniec Domatówka). W tym roku grono pomocników znacznie się powiększyło dzięki zaangażowaniu rodziców uczniów biorących udział w tej akcji (Panie: Agnieszka Jankowska i Julia Albecka). Dodatkowo swoim wsparciem służył wikary tutejszej parafii ks. Bartłomiej Wacławek. W takich chwilach widzimy, że zawsze możemy liczyć na wsparcie ze strony Rodziców naszych uczniów za co serdecznie im dziękujemy. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Danuta Groenwald i Maria Lanc.