Wyjście na cmentarz

Jak co roku, uczniowie klas młodszych (I – III),wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na pobliski cmentarz. Tam odmówili modlitwę za zmarłych i ustawili zapalone znicze na grobach bliskich. To już tradycja w naszej szkole, że młodsi udają się na pobliski cmentarz, by uczcić pamięć zmarłych.

Przedstawienie teatralne

Dnia 24 października 2022 r. naszą szkołę odwiedzili aktorzy teatru z Krakowa. Udział w spektaklu pt. ,,Legendy o smoku wawelskim" wzięli uczniowie klas I-III. Młodzi widzowie brali aktywny udział w przedstawieniu teatralnym, w którym zostały ukazane ciekawe przygody szewczyka, który dzięki swojej pomysłowości pokonał straszne smoczysko. Chętni uczniowie wraz z królewną ochoczo tańczyli krakowiaka, inni zaś pomagali szewczykowi. Publiczność energicznie reagowała na akcję rozgrywającą się na scenie. Żwawa muzyka, piękne i kolorowe stroje zapewniły młodym widzom wiele wrażeń i wspaniałą zabawę. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i uśmiechem na twarzy śledzili losy głównych bohaterów, a po zakończeniu spektaklu podziękowali aktorom gromkimi brawami.

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny

patriota

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Piękna Nasza Polska Cała" klasa Ia stworzyła plakat pt. ,,Kodeks Patrioty" - Blok tematyczny I ,,Żeby Polska była Polską". Dzieci podczas lekcji dowiedziały się kim jest patriota i jakie cechy charakteryzują taką osobę. Przykładem jest Józef Dambek - patron szkoły - który był wielkim patriotą i bohaterem. To właśnie wzorując się na nim, dzieci stworzyły plakat, w którym zawarto najważniejsze cechy patrioty.

Dzień Edukacji Narodowej

Rokrocznie cieszymy się, że możemy tworzyć społeczność szkolną i wraz z uczniami świętujemy możliwość edukowania się. W tym roku nauczyciele: Hanna Parchem, Dorota Zaklikowska-Karczyńska, Sergiusz Czaja i Bartłomiej Wacławek postanowili pokazać uczniom jak zmieniała się rzeczywistość szkolna na przestrzeni lat, począwszy od czasów rusyfikacji w XIX wieku, przez okupację niemiecką, Polską Republikę Ludową aż po współczesną szkołę kreatywności. Każdy z nauczycieli wcielił się w rolę ówczesnych belfrów, co pokazało jak blisko uczniów są ich wychowawcy. Młode pokolenie zobaczyło przekrój szkolnictwa na przestrzeni dziejów, a galę zakończyło odczytanie złotych myśli nauczycieli, które mają stać się drogowskazem dla ich podopiecznych. Był to dzień pełen wzruszeń i wspomnień, które tworzą nowe karty historii Szkoły Podstawowej w Leśniewie.

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 14 października 2022 r. klasy pierwsze obchodziły swoje wielkie święto – PASOWANIE NA UCZNIA. Dzieci długo przygotowywały się do tej uroczystości, pilnie uczyły się wierszy i piosenek. Rodzice zaangażowali się w przygotowanie wspólnego poczęstunku dla każdej klasy. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu szkoły, po czym pierwszaki zaprezentowały część artystyczną. Po występach dzieci, Pani Dyrektor oficjalnie pasowała każdego pierwszaka na ucznia Szkoły Podstawowej im. Józefa Dambkaw Leśniewie. Po raz drugi pierwszoklasiści zostali pasowani szablą ofiarowaną szkole przez rodzinę patrona Józefa Dambka. Po części oficjalnej uczniowie i rodzice zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek. Klasy drugie i trzecie również pomyślały o młodszych kolegach i koleżankach, ofiarowując im drobne upominki. Uroczystość przygotowały wychowawczynie pierwszych klas: Agata Aawlikowska, Katarzyna Horoszkiewicz i Justyna Grzenkowicz.