Witamy na naszej stronie internetowej

Pożegnanie klas VIII

Zakończył się kolejny rok szkolny 2022/2023... uczniowie klas VIII już są absolwentami naszej szkoły. Absolwentom życzymy wytrwałości w dążeniu do celu, którym jest ukończenie szkoły średniej.
Drodzy koledzy i drogie koleżanki!
Każdy z Was jest niepowtarzalnym, wyjątkowym i wartościowym młodym człowiekiem o nieograniczonych możliwościach! Niech to przesłanie towarzyszy Wam każdego dnia, daje siłę i pozwala uwierzyć w siebie. Jesteście absolwentami Szkoły Podstawowej im. Józefa Dambka w Leśniewie i pamiętajcie, że zawsze będziemy Was miło wspominać. Życzymy Wam abyście w nowych szkołach odnaleźli swoje miejsce, byście znaleźli nowych przyjaciół, jednocześnie nie zapominając o dawnych znajomościach, miejscach i ludziach, z którymi byliście dotychczas związani.
Życzmy Wam wszystkiego dobrego! Samorzad Uczniowski :-)

Turniej historyczny

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,
serdecznie dziękuję wszystkim Uczniom, którzy przystąpili do tegorocznej edycji (IV) turnieju historycznego ,,Jeden z dziesięciu". W kategorii klas IV udział wzięło 12-oro uczniów, zaś klas V-VIII 19-oro. Walka była zaciekła do końca tak bardzo, że zabrakło pytań z podanej wcześniej puli (było ich mnóstwo - w klasach IV blisko 100, zaś w klasach V-VIII ponad 350). Wyniki są następujące. Klasy IV: I miejsce: Lena Soitz - 4c, II miejsce: Stefan Dopke - 4c, III miejsce: Roksana Kur - 4c. Klasy V-VIII: I miejsceKamil Mroch - 6a, II miejsce: Jakub Turek - 5a, III miejsce: Mateusz Skrzypkowski - 7b
Wszystkich uczestnikom serdecznie gratuluję i już teraz zachęcam do udziału za rok! Dla pierwszych trójek tegorocznej edycji planuję za rok turniej dla zaawansowanych. Sergiusz Czaja

Dyskoteka klas starszych

Disco już na Nami! Dziękujemy za tak liczny udział! Jednak okazało się, że klasy IV mogą świetnie bawić się z klasą VIII - i to do wspólnych piosenek!  Pojawiło się też kilka najgorszych styyylówek, zgodnie z tematem dyskoteki! 

Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka. Nic więc dziwnego, że ślubowanie przyszłych czytelników z klas I a i I b oraz I c, które odbyło się kolejno 28.11., 07.12. 202 2r. oraz 12.01.2023 r.  było dla nich ogromnym przeżyciem. A wszystko zaczęło się od pogadanki nauczyciela biblioteki, z której dzieci dowiedziały się dlaczego warto czytać książki i jak je szanować. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Na początku pierwszaki wysłuchały występu ich starszej koleżanki Roksany, która umiliła nasze spotkanie grą na skrzypcach. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych czytelników, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Następnie każde z dzieci po raz pierwszy wypożyczyło książkę do domu. Ponadto każdy uczeń z klasy pierwszej otrzymał na powitanie zakładkę do książki oraz książkę pt. ,, Pierwsze abecadło". Książki te otrzymaliśmy od Instytutu Książki w ramach kampanii ,, Mała książka – wielki człowiek''. Strategicznym celem tego projektu jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt jest realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zbiórka elektrośmieci – działania proekologiczne - PROJEKT Edycja 2022

Od 29 lipca 2005 r. obowiązuje w Polsce ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (ZSEE). Dlatego wyrzucając elektrośmieci do śmietnika nie tylko stwarzamy zagrożenie dla środowiska, ale także łamiemy prawo. W związku z tym samorząd uczniowski będzie podejmował coroczne działania proekologiczne, mające na celu uświadomienie nie tylko uczniom, ale całej społeczności szkolnej jak ważny jest to problem.W tym roku, akcja przebiegala pod hasłem: ,,Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Co więcej, dzięki udziału w powyższej akcji, samorząd uczniowski zdobył fundusze na bieżące działania. Celem SU jest wynajęcie dla uczniów dystrybutora do wody. Aby działania odniosły swój skutek, samorząd uczniowski przy współpracy z Green Office Ecologic zaprowadził akcję proinformacyjną na temat elektrośmieci. Działania objęły dziennik elektroniczny librus, szkolny facebook oraz zajęcia godzin wychowawczych. Między innymi poruszono tematykę: Nie wolno wyrzucać elektroodpadów razem z innymi odpadami. Gdzie przetwarzane są elektroodpady? Szkodliwy wpływ elektroodpadów na zdrowie. Co można ponownie zrobić z zużytego sprzętu? Do czego ponownie wykorzystać kable? Jak postępować ze sprzętem elektronicznym? Projekt, tj. okres zbiórki trwał w dniach 2-8 grudnia na parkingu przy Szkole w Leśniewie. Łącznie zebraliśmy 5438 kg sprzętu, co przełożyło się na kwotę 816 zł. Naszym celem jest organizacja akcji corocznej, jednak postaramy się, aby odbywała się w porze wiosennej. Akcja została zorganizowana przez samorząd uczniowski wraz z opiekunem, p. Sergiuszem Czają.

Strona 1 z 5