Witamy na naszej stronie internetowej

Wyjazd mikołajkowy

W dniu 06.12.2022 roku klasy 6a, 6c i 5a uczestniczyły w wyjeździe do escape roomu i kina w Gdyni  Dzieci miały okazję sprawdzić się w pokojach zagadek, gdzie nie brakowało emocji. Niektórym grupom samodzielnie udało się wydostać na wolność inne potrzebowały niewielkiej pomocy, ale wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły. Następnie dzieci wraz z opiekunami udały się do kina na film familijny Świąteczny cud. Opiekunowie wyjazdu: Beata Figas, Alicja Czapp, Marcin Brunka i Patrycja Dampc-Brunka

Wyjazd do kina

W dniu 27 października 2022 r. klasy trzecie uczestniczyły w wyjeździe do Multikina w Rumii. Dzieci obejrzały film przygodowy, który same wybrały spośród wielu propozycji kina, pt.: „King. Mój przyjaciel lew". Pogoda i humory dopisały, wszyscy uczniowie miło spędzili czas poza szkołą. Takie wyjazdy mają na celu integrację dzieci z różnych klas oraz poznanie i obycie w miejscach użyteczności publicznej. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: Danuta Kowalik, Monika Grzmil – Ławniczak i Żaneta Lademann.

Wyjazd do Rumi

dzieciW dniu 17 października 2022 r. klasy pierwsze uczestniczyły w wyjeździe do Multikina w Rumi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę pt.: „Mija i ja". Pogoda i humorki dopisały, wszystkie pierwszaki miło spędziły czas. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: Agata Pawlikowska, Katarzyna Horoszkiewicz  i Justyna Grzenkowicz.

Jubileuszu 60 - lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pucku

5 października 2022 r. dyrekcja, przedstawiciele nauczycieli i uczniów naszej szkoły uczestniczyli w jubileuszu 60 - lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pucku oraz szkolnictwa specjalnego w powiecie puckim. Swoją długoletnią działalnością i osiągnięciami szkoła udowodniła, że jest niezwykle potrzebna uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przez 60 lat placówka bardzo się rozwinęła i wyszła naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich wychowanków. Uroczystości odbyły się na rynku w Pucku i miały charakter wielkiego pikniku. Wychowankowie SOSW zaprosili do wspólnego świętowania przedszkolaków i uczniów z miasta i gminy Puck. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIII a w składzie: Anna Słupczewska, Magdalena Jankowska, Kinga Osińska, Małgorzata Wikowska, Julia Czapp, Klaudia Piekarek oraz Julia Okoń. Dziewczyny wykonały piosenkę pt. Góry do góry. Pani dyrektor przekazała upominek dla wychowanków SOSW w Pucku.

Wycieczka na Westerplatte

WesterplatteDnia 29 września uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę na Westerplatte i do Gdańska. Spacer po miejscach bohaterstwa Polaków w pierwszych dniach II wojny światowej. Teren byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte - wartownie, placówki, koszary, Pomnik Obrońców Wybrzeża, urozmaicił i wzbogacił w ogromną historyczną wiedzę pan przewodnik Arkadiusz. Po zwiedzeniu Westerplatte uczniowie udali się do Gdańska. Spacerkiem nad Motławą dotarli do Żurawia Gdańskiego, a potem jeszcze na Długą do Fontanny Neptuna i Dworu Artusa. To była, jak powiedzieli uczniowie - „naprawdę historyczna wycieczka". Wycieczkę zorganizowała Danuta Kowalik.

Strona 1 z 2