Witamy na naszej stronie internetowej

Wycieczka do Gdańska

Dnia 15 czerwca 2023 roku odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Gdańska zorganizowana wraz ze Studenckim Biurem Turystyki Szkolnej Bill. Uczestniczyło w niej 56 uczniów klas II pod opieką pani Ewy Podolskiej, pani Gabrieli Ratke, pani Marii Draws oraz pani Zofii Grzywacz-Wenty. Zwiedzanie miasta rozpoczął spacer z przewodnikiem- trasą śladem gdańskich legend i anegdot. Uczniowie wędrowali m. in.: Długim Pobrzeżem, ulicą Mariacką, Traktem Królewskim: ul. Długą i Długim Targiem. W trakcie wycieczki uczniowie mieli okazję zobaczyć m.in.: zegar słoneczny, najdokładniejszy na świecie zegar pulsarowy oraz jeden z najcenniejszych zabytków Bazyliki Mariackiej- XV-wieczny zegar astronomiczny, a w Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie-Arkę Przymierza wykonaną w 2022 r.. na podstawie przekazu z Księgi Wyjścia, do której stworzenia użyto drewna akacjowego, złota, srebra i pomorskiego bursztynu oraz największą bryłę bursztynu na świecie ważącą 68,2kg. Uczniowie zobaczyli też Dwór Artusa, Dom Uphagenów, Kościół św. Katarzyny. Przy fontannie Neptuna wykonali pamiątkowe zdjęcie. Był też czas na odpoczynek i kupno pamiątek. Zwieńczeniem wycieczki był pobyt na placu zabaw Loopys World- Rodzinnym Centrum Rozrywki w Gdańsku, gdzie na dzieci czekały ścieżki sprawnościowe w wielopoziomowym labiryncie, zjeżdżalnie, trampoliny, armatki pneumatyczne, tunele, boiska i mostki, 3-metrowa piłka. Budowisko- czyli przestrzeń konstrukcyjna z ponad tysiącem dużych, lekkich klocków umożliwiających tworzenie konstrukcji przestrzennych, ścianki do wspinaczki, mini boisko do gry w piłkę i koszykówkę i inne atrakcje. Po zabawie czekał na dzieci poczęstunek- pizza i lemoniada. Uczniowie wrócili trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń, zadowoleni i usatysfakcjonowani.

Dzień Otwarty w Sądzie Okręgowym w Gdańsku

W dniu wczorajszym, tj. 10 stycznia uczniowie klas VIII uczestniczyli w Dniu Otwartym w Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Uczniowie brali udział w prawdziwej rozprawie sądowej XIV K 173/20 w charakterze publiczności. Sprawa dotyczyła oszustw finansowych na dużą skalę. Uczniowie doświadczyli jak wygląda przesłuchanie świadka w trybie zdalnym, w jaki sposób pracuje sędzia podczas rozprawy w sytuacji, gdy nie stawiają się oskarżeni, a jedynie prokurator. To było dla uczniów bardzo cenne doświadczenie. Po rozprawie uczniowie mieli okazję zadań pytania sędziemu na temat wymiaru sprawiedliwości. Pojawiły się pytania dotyczące przewlekłości postępowań, odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, przeciążenia rozprawami pracowników sądów, reform sądownictwa. Na koniec było trochę zabawy, każdy chętny uczeń mógł usiąść na miejscu sędziego i poczuć się wyjątkowo. Dziękujemy Sądowi Okręgowemu oraz p.wiceprezes sądu za zaproszenie na rozprawę.

Wyjazd mikołajkowy

W dniu 06.12.2022 roku klasy 6a, 6c i 5a uczestniczyły w wyjeździe do escape roomu i kina w Gdyni  Dzieci miały okazję sprawdzić się w pokojach zagadek, gdzie nie brakowało emocji. Niektórym grupom samodzielnie udało się wydostać na wolność inne potrzebowały niewielkiej pomocy, ale wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły. Następnie dzieci wraz z opiekunami udały się do kina na film familijny Świąteczny cud. Opiekunowie wyjazdu: Beata Figas, Alicja Czapp, Marcin Brunka i Patrycja Dampc-Brunka

Wyjazd do kina

W dniu 27 października 2022 r. klasy trzecie uczestniczyły w wyjeździe do Multikina w Rumii. Dzieci obejrzały film przygodowy, który same wybrały spośród wielu propozycji kina, pt.: „King. Mój przyjaciel lew". Pogoda i humory dopisały, wszyscy uczniowie miło spędzili czas poza szkołą. Takie wyjazdy mają na celu integrację dzieci z różnych klas oraz poznanie i obycie w miejscach użyteczności publicznej. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: Danuta Kowalik, Monika Grzmil – Ławniczak i Żaneta Lademann.

Wyjazd do Rumi

dzieciW dniu 17 października 2022 r. klasy pierwsze uczestniczyły w wyjeździe do Multikina w Rumi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę pt.: „Mija i ja". Pogoda i humorki dopisały, wszystkie pierwszaki miło spędziły czas. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: Agata Pawlikowska, Katarzyna Horoszkiewicz  i Justyna Grzenkowicz.

Strona 1 z 3