Wyjazd do kina

W dniu 27 października 2022 r. klasy trzecie uczestniczyły w wyjeździe do Multikina w Rumii. Dzieci obejrzały film przygodowy, który same wybrały spośród wielu propozycji kina, pt.: „King. Mój przyjaciel lew". Pogoda i humory dopisały, wszyscy uczniowie miło spędzili czas poza szkołą. Takie wyjazdy mają na celu integrację dzieci z różnych klas oraz poznanie i obycie w miejscach użyteczności publicznej. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: Danuta Kowalik, Monika Grzmil – Ławniczak i Żaneta Lademann.

Wyjazd do Rumi

dzieciW dniu 17 października 2022 r. klasy pierwsze uczestniczyły w wyjeździe do Multikina w Rumi. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały bajkę pt.: „Mija i ja". Pogoda i humorki dopisały, wszystkie pierwszaki miło spędziły czas. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: Agata Pawlikowska, Katarzyna Horoszkiewicz  i Justyna Grzenkowicz.

Jubileuszu 60 - lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pucku

5 października 2022 r. dyrekcja, przedstawiciele nauczycieli i uczniów naszej szkoły uczestniczyli w jubileuszu 60 - lecia Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pucku oraz szkolnictwa specjalnego w powiecie puckim. Swoją długoletnią działalnością i osiągnięciami szkoła udowodniła, że jest niezwykle potrzebna uczniom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przez 60 lat placówka bardzo się rozwinęła i wyszła naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom swoich wychowanków. Uroczystości odbyły się na rynku w Pucku i miały charakter wielkiego pikniku. Wychowankowie SOSW zaprosili do wspólnego świętowania przedszkolaków i uczniów z miasta i gminy Puck. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy VIII a w składzie: Anna Słupczewska, Magdalena Jankowska, Kinga Osińska, Małgorzata Wikowska, Julia Czapp, Klaudia Piekarek oraz Julia Okoń. Dziewczyny wykonały piosenkę pt. Góry do góry. Pani dyrektor przekazała upominek dla wychowanków SOSW w Pucku.

Wycieczka na Westerplatte

WesterplatteDnia 29 września uczniowie klas trzecich wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę na Westerplatte i do Gdańska. Spacer po miejscach bohaterstwa Polaków w pierwszych dniach II wojny światowej. Teren byłej Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte - wartownie, placówki, koszary, Pomnik Obrońców Wybrzeża, urozmaicił i wzbogacił w ogromną historyczną wiedzę pan przewodnik Arkadiusz. Po zwiedzeniu Westerplatte uczniowie udali się do Gdańska. Spacerkiem nad Motławą dotarli do Żurawia Gdańskiego, a potem jeszcze na Długą do Fontanny Neptuna i Dworu Artusa. To była, jak powiedzieli uczniowie - „naprawdę historyczna wycieczka". Wycieczkę zorganizowała Danuta Kowalik.

Jesienne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Ziemi Puckiej

MichaW dniu 27 września 2022 r. odbyły się Jesienne Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół Podstawowych Ziemi Puckiej klas VII i VIII. Nasza reprezentacja drużynowo zajęła II miejsce. Indywidualnie zdobyliśmy 11 medali: złoty medal - Ciskowska Wiktoria bieg na 600m, złoty medal - Ciskowska Wiktoria skok w dal, złoty medal - Barbachowski Michał rzut oszczepem, złoty medal - sztafeta dziewcząt 4x 100m, srebrny medal - Bollin Urszula bieg na 300m, srebrny medal - Szymańska Maja skok w dal, srebrny medal - Darga Mikołaj pchnięcie kulą, srebrny medal - Dudziak Sebastian rzut oszczepem, brązowy medal - Darga Mikołaj rzut dyskiem, brązowy medal - Mudlaff Oliwier pchnięcie kulą, brązowy medal - Guth Kacper bieg na 600m. Serdecznie wszystkim gratulujemy :-)