Witamy na naszej stronie internetowej

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym roku dzień ten przypadał w sobotę. W związku z tym zorganizowaliśmy go w naszej szkole dzień wcześniej. Wzięły w nim udział dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III. Każdy przyniósł ze sobą ulubionego misia, a chętni uczniowie przebrali się za bohaterów bajek o misiach. Wszystkie dzieci zapoznały się z historią ,,Pluszowego Misia", śpiewały o nich piosenki, poznały zabawy związane z postaciami niedźwiadków oraz wykonały różnorodne prace plastyczno - techniczne (kolorowanki, układanki, puzzle, składanki origami). Korzystali też z układanek memory, malowanek oraz puzzli on-line tematycznie związanych z ,,Pluszowym Misiem". Uwieńczeniem dnia było pozowanie wraz z maskotkami do zdjęcia. Dużym powodzeniem i zainteresowaniem cieszyła się fotobudka. Dzień Pluszowego Misia przygotowały panie: Gabriela Ratke i Żaneta Lademann.

Wyjazd do kina

kosmiciW dniu 8 listopada 2023 r. klasy pierwsze uczestniczyły w wyjeździe do Multikina w Rumi. Dzieci obejrzały film przygodowy, który same wybrały spośród wielu propozycji kina, pt.: „Kosmici w mojej szkole". Pogoda i humory dopisały, wszyscy uczniowie miło spędzili czas poza szkołą. Takie wyjazdy mają na celu integrację dzieci z różnych klas oraz poznanie i obycie w miejscach użyteczności publicznej. Wyjazd zorganizowały wychowawczynie: Danuta Kowalik, Monika Grzmil – Ławniczak i Żaneta Lademann.

Wyjście na cmentarz

pomnik

Jak co roku, uczniowie klas młodszych (I – III),wraz ze swoimi wychowawczyniami udali się na pobliski cmentarz. Tam odmówili modlitwę za zmarłych i ustawili zapalone znicze na grobach bliskich. To już tradycja w naszej szkole, że młodsi udają się na pobliski cmentarz, by uczcić pamięć zmarłych.

Dzień Postaci z Bajek

posta z bajek1Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a, jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetną okazją do wspólnej zabawy między pokoleniami. Z tej okazji uczniowie wcześniej przygotowali plakaty oraz mnóstwo prac plastycznych, które można podziwiać w bibliotece szkolnej. Chętne dzieci przebrały się za swoich ulubionych bohaterów z popularnych bajek, rozwiązywali zagadki i cytaty z bajek. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek, a najoryginalniejsze przebrania zostały nagrodzone upominkiem? Opcji jest bardzo dużo, wystarczy wyobraźnia! Nad całością czuwały Panie: Karolina Stark i Natalia Majkowska-Barbachowska.

Zawody sportowe w Starzynie

StarzynoKolejny sukces naszej drużyny!!! Dnia 06.11.2023 roku w Starzynie odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeja. Tym razem do rywalizacji stanęły nasze dziewczyny z klas VII i VIII. Na zawody stawiło się 6 szkół, które zostały podzielone na dwie grupy. W fazie grupowej trafiliśmy na SP Starzyno remisując 2:2 oraz na SP Połchowo odnosząc zwycięstwo 3:0. Te wyniki dały nam pierwsze miejsce w grupie i awans do finału. W meczu finałowym pokonujemy SP Puck 3:0, zdobywając Mistrzostwo Powiatu i kwalifikacje do półfinału wojewódzkiego. Brawa dla dziewczyn za walkę i zaangażowanie!!! Skład naszej reprezentacji pod opieką Panów Pawła Kominiarka i Krystiana Jocz: Oliwia Pieper VIIIa, Milena Grubba VIIIb, Wiktoria Okuń VIIIb, Zuzanna Kołodziejska VIIIb, Maja Wikowska VIIa, Majka Funk VIIa, Sara Kwidzińska VIIa, Dominika Domachowska VIIc, Magdalena Knurowska VIIc.

Strona 1 z 7