• Wyjazd do Gdyni na mecz Polska - Austria

     • Wyjazd szkolny na mecz piłki nożnej Polska - Austria kobiet był niesamowitym doświadczeniem! Atmosfera była elektryzująca, a dziewczęta z obu drużyn grały z pasją i zaangażowaniem. Mimo że wynik nie zawsze był korzystny, to wspólne kibicowanie i wsparcie dla naszej reprezentacji było niezapomniane. Z pewnością był to dzień pełen emocji i sportowej inspiracji dla nas wszystkich. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Natalia Majkowska - Barbachowska, Danuta Kowalik i Gabriela Ratke oraz Pan Krystian Jocz.

     • Koncert muzyczny

     • Muzycznym krokiem rozpoczynamy Wiosnę! Z tej okazji uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w koncercie muzycznym.

     • Konkurs kaligraficzny

     • Drugi etap Konkursu Kaligraficznego mamy za sobą. Tym razem uczniowie zmierzyli się z cytatem z "Szatana z siódmej klasy". Przebieg konkursu i efekty możecie podziwiać na zdjęciach. Prace zostały przesłane do Warszawy, a wyników możemy się spodziewać w maju. Trzymajcie kciuki za naszych mistrzów pięknego pisania!

     • Dzień Morza Bałtyckiego

     • Dnia 21 marca 2024 roku, w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Morza Bałtyckiego. Był to dzień pełen edukacji, zabawy i refleksji nad znaczeniem tego unikalnego ekosystemu dla naszego regionu. W ramach celebracji, uczniowie klas starszych Bartosz Goszczko i Ksawery Bartosik przygotowali specjalne zajęcia dla najmłodszych klas I-III, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz pokazanie piękna i bogactwa życia morskiego. Rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, która przybliżyła uczniom historię, znaczenie oraz wyjątkowość Morza Bałtyckiego. Dowiedzieliśmy się o jego geografii, różnorodności fauny i flory, a także o ekologicznych wyzwaniach, z jakimi boryka się to unikalne akwen. Była to doskonała okazja do zrozumienia, dlaczego tak ważne jest dbanie o stan naszych mórz i oceanów. Następnie przystąpiliśmy do konkursu klasowego...

      na najlepsze przedstawienie morskiego stworzenia. Każda uczeń I-III miała za zadanie przygotować kreatywną pracę wybranego organizmu morskiego w 3d. Konkurs okazał się niezwykle emocjonujący, a każda klasa wybrała zwycięzcę . Uczniowie mieli również okazję sfotografowania się w morskim krajobrazie „fotoramkii”, którą przygotowała Pani Katarzyna Horoszkiewicz. Nad prawidłowym przebiegiem dnia czuwała Pani Patrycja Dampc – Brunka. Podziękowaqnia należą się również wszystkim wychowawczyniom edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniom klas I - III które włączyły się w obchody Dnia Morza Bałtyckiego.

     • XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

     • Uczeń naszej szkoły, Kamil Mroch, wraz ze wsparciem ze strony swoich Rodziców oraz nauczyciela, Pana Mateusza Majka, wyjątkowo wcześnie wyruszyli w podróż do Siedlec, gdzie odbywała się XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Po długiej drodze, pełnej emocji i oczekiwań, dotarli na miejsce. Po intensywnych zmaganiach i wielu godzinach poświęconych na rozwiązywanie zadań, Kamil w końcowej klasyfikacji zajął zaszczytne 26. miejsce, co dało mu zaszczytny tytuł finalisty. To niezwykłe osiągnięcie jest owocem wielkiego zaangażowania, ciężkiej pracy i determinacji. Dla całej społeczności szkolnej to ogromny powód do dumy i radości. Kamil nie tylko wykazał się ogromną wiedzą i umiejętnościami, ale także godnie ....

      reprezentował naszą szkołę na arenie ogólnopolskiej. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek jego sukcesów, i czekamy z niecierpliwością na kolejne osiągnięcia, które przyniesie nam w przyszłości.

     • Akcja Pola Nadziei

     • W niedzielę 14 kwietnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu kwestowali przed kościołem parafialnym w Leśniewie w ramach akcji Pola Nadziei. Cały dochód został przeznaczony na działalność Puckiego Hospicjum im. św. Ojca Pio. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia akcji. Szczególnie podziękowania należą się paniom Bernadecie Dopke oraz Hannie Konkel za pomoc w przeprowadzeniu tej akcji, a także księdzu proboszczowi za możliwość organizacji akcji prowadzonych przez SKW na terenie kościoła oraz zachęcanie do ich wsparcia.

     • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

     • Dnia 10 kwietnia 2024 roku w Wierzchucinie odbył się etap powiatowy turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku''. Do rywalizacji przystąpiła reprezentacja naszych dziewcząt do lat 12. Po pełnych emocji meczach kończymy zawody na pierwszym miejscu i awansujemy do finału wojewódzkiego. Wielkie gratulacje dla dziewcząt i życzymy powodzenia na kolejnym etapie. Skład naszej reprezentacji: Nadia Czapp 5c, Pola Kwidzińska 5c, Roksana Kur 5c, Maria Wrońska 6b, Maja Stodólska 5a, Katarzyna Bawarska 5a, Maja Witczak 5a, Oliwia Okuń 4a, Natalia Kwidzińska 4a, Agata Skrzypkowska 4a. Opiekunami uczennic byli Panowie: Krystian Jocz i Paweł Kominiarek

     • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

     • W dniu dzisiejszym w Jastarni, nasza najmłodsza reprezentacja brała udział w etapie powiatowym turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku'' w kategorii do lat ośmiu. Po zaciętych meczach kończymy rywalizację na pierwszym miejscu, awansując do finału wojewódzkiego. Sukces jest tym większy, gdyż dla chłopców były to pierwsze zawody. Wielkie brawa dla naszych młodych piłkarzy za wzorową postawę, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły. Skład naszej reprezentacji: Michał Srok 1b, Antoni Hallmann 1b, Oliwier Pieper 1b, Milan Kloske 1b, Adam Błaszk1b, Filip Sobczak 1b, Leon Dopke 1a, Oskar Leyk 1c. Opiekę na uczniami sprawował Pan Krystian Jocz.

     • Wyjazd do Gdyni

     • Dnia 8 kwietnia 2024r. uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawczyń: Gabrieli Ratke, Marii Draws, Ewy Podolskiej i Pani Zofii Grzywacz-Wenty wybrali się do Gdyni na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Sztuka - w wykonaniu wspaniałych aktorów - była okazją do przypomnienia sobie wierszy Jana Brzechwy: „Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament” i innych. Spektakl w reżyserii Marzenny Kucmer-Kołeńskiej i Marka Oliwy zabrał uczniów nie tylko w kolorowy świat marzeń, pełen radości, muzyki i niesamowitych przygód, które to tylko w Brzechwolandii zdarzyć się mogą, ale też przypomniał, jak powinno się w życiu postępować.

     • Międzynarodowy Dzień Teatru

     • Dnia 27 marca – z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru do naszej szkoły przyjechali uczniowie okolicznych szkół (Starzyna, Jastrzębiej Góry i Darzlubia). Spotkanie Teatralne o nazwie ,,NieWielkie Improwizacje" przebiegło w atmosferze życzliwości, która sprzyjała wspaniałej współpracy. Grupy wzmocnione trenerami (uczennice naszej szkoły: Maja Wikowska, Maja Funk, Aleksandra Kirkowska, Magdalena Ciskowska, Sara Kwidzińska, Zofia Srok, Ewa Gadomska) przygotowywały krótki spektakl pod hasłem „Słowa mają moc". Na przygotowanie przedstawienia szkoły miały 2 godziny z przerwą na obiad. Po wyznaczonym czasie nastąpił pokaz przygotowanych etiud. Zespoły zaprezentowały twórcze scenki o tym, jak słowa mogą wpływać na relacje...

      i samopoczucie innych. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami zakupionymi przez Samorząd Szkolny (dzięki zbiórce elektrośmieci!) Dziękujemy również pani dyrektor za cegiełkę na zakup nagród i zorganizowanie posiłku dla każdego uczestnika. Wydarzenie zaliczamy do udanych zatem...widzimy się za rok! Spotkanie zorganizowała Pani Natalia Majkowska-Barbachowska.

     • Wizyta w Powiatowym Zespole Szkół w Kłaninie

     • Uczniowie klas ósmych naszej szkoły pod opieką wychowawców 10 kwietnia byli gośćmi Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie. Miło zaskoczył fakt, że uczniowie poznali specyfikę zawidów placówki w obecności wybranych osób klas branżowych: hotelarzy, gastronomów, mundurowych, czy informatyków. Natomiast nauczycielami zajęli się dyrektorzy PZS. Poznanie zakamarków szkoły: kuchni, zaplecza hotelowego, sali barmańskiej, sal grafiki komputerowej czy informatycznych oraz strzelnicy wirtualnej pozwoliły dogłębnie przyjrzeć się procesowi zdobywania niezbędnych kompetencji zawodowych. Niewątpliwie dodatkowym atutem było spotkanie z nauczycielem przedmiotów zawodowych Panem Bogusławem Krajewskim, który zaskoczył przybyłych pedagogów swoją twórczością, rozdając swój tomik wierszy ,,Dla Ciebie".

     • Dzień Jedności Kaszubów

     • Dnia 19 marca 2024 roku z okazji Dnia Jedności Kaszubów w naszej szkole odbył się apel świętujący to wydarzenie. Apel przygotowali uczniowie, którzy w naszej szkole uczą się języka kaszubskiego. Zaśpiewano hymn Kaszubów oraz ,, Kaszubskie nuty”. Uczniowie klasy Ia i III b w pięknych strojach kaszubskich zatańczyli układ do piosenki ,, Kowal” oraz ,,Welewetka”. Na koniec świętowania występujący zaśpiewali piosenkę Weroniki Korthals pt.: ,, To są mòje stronë”. Tego dnia elementy kaszubskie gościły w ubiorach oraz w wystroju klas. Dzień Jedności Kaszubów zorganizowała Pani Maria Draws.

     • Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży

     • Po sukcesach na szczeblu powiatowym przyszedł czas na zawody wojewódzkie. W Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłkę ręczną, nasze drużyny odniosły zróżnicowane sukcesy. Chłopcy młodsi zdobyli imponujące drugie miejsce, prezentując wyjątkową determinację i umiejętności na boisku. Chłopcy starsi również zaprezentowali się z godnością, zajmując zaszczytne trzecie miejsce, co dowodzi ich zaangażowania i wysokiego poziomu gry. Nasze dziewczęta, mimo że zajęły czwarte miejsce, pokazały ogromną siłę i zaangażowanie w każdym meczu, co zasługuje na wielki szacunek i pochwałę. Każda z naszych drużyn wykazała się profesjonalizmem oraz duchem walki, godnie reprezentując naszą szkołę na tym prestiżowy turnieju.

      II miejsce w XXV Półfinałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej chłopców.

      IV miejsce w XXV Półfinałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej dziewcząt. 

      IV miejsce XXV Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej dziewcząt. 

      III miejsce w XXV Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców. 

      Bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły oraz Panu Marcinowi Nikrant za pomoc w zorganizowaniu dojazdu na zawody.

     • Wyjazd do Gołubia

     • Dnia 10 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w obchodach 80 rocznicy śmierci kpt. Józefa Dambka, przywódcy Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”, patrona Szkoły Podstawowej w Leśniewie. W kościele parafialnym w Gołubiu odprawiono mszę św., następnie przemaszerowano pod pomnik i krzyż nad Jeziorem Dąbrowskim. Tam odbyły się odczyty zaproszonych gości, poszczególne delegacje złożyły kwiaty. Po złożeniu kwiatów obchody przeniosły się do Szymbarka, gdzie wszystkim uczestnikom zapewniono poczęstunek. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Maria Draws i Dorota Maschotta.