• Wojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda w Rumi

     • W dniu 11 maja 2024 roku, dwóch naszych utalentowanych uczniów, Mateusz Skrzypkowski i Kamil Mroch, wzięło udział w ostatnim etapie Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda w Rumi. Tegoroczna edycja konkursu skupiała się na Księdze Wyjścia ze Starego Testamentu, stanowiąc wyzwanie dla wszystkich uczestników. Pomimo zaciekłej konkurencji, Kamil otrzymał zasłużone wyróżnienie, co stanowi ogromny powód do dumy dla naszej szkoły. Gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!

     • Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców.

     • W dniu dzisiejszym w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców. Na zawody stawiły się cztery szkoły, które zdobyły mistrzostwa swoich powiatów (puckiego, wejherowskiego, kartuskiego i lęborskiego). W pierwszym meczu trafiamy na szkołę z Luzina. Po bardzo ciężkim i wyrównanym meczu wygrywamy 2:1. W dalszej części zawodów mierzymy się ze szkołami z Kartuz wygrywając 3:0 i Nowej Wsi Lęborskiej odnosząc zwycięstwo 4:2. Zajmujemy pierwsze miejsce i awansujemy do Finału Województwa Pomorskiego, w którym zmierzy się sześć najlepszych szkół w województwie.

      Jest to historyczny sukces naszej szkoły, gdyż po raz pierwszy awansujemy do tego etapu zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Wielkie brawa dla chłopców i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!!! Skład naszej reprezentacji: Kamil Mroch 7a, Wiktor Pieper 6b, Albert Kamień 6b, Filip Drzeżdżon 6b, Paweł Kwidziński 6b, Igor Srok 5c, Oskar Głowienka 5c, Bartosz Srok 5c, Dominik Wittbrodt 6a. Opiekę nad drużyną sprawował Pan Krystian Jocz.

     • Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej

     • W kolejnych dniach w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej w Żelistrzewie do rywalizacji przystąpiły nasze starsze reprezentacje. W kategorii dziewcząt odnosimy trzy zwycięstwa i jeden remis. Takie rezultaty pozwalają nam zakończyć zawody na pierwszym miejscu uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego. Chłopcy starsi rywalizowali w dwóch grupach. Niestety nasza reprezentacja zajmuje trzecie miejsce w grupie i kończy zawody po fazie grupowej.

     • Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej

     • Na początku maja w Żelistrzewie odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego. W kategorii chłopców młodszych na zawody stawiło się 10 zespołów. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. Fazę grupową kończymy na pierwszym miejscu. W meczu półfinałowym po bardzo emocjonującym meczu wygrywamy z SP Mrzezino 3:2 i awansujemy do finału. W meczu finałowym wygrywamy 2:0 ze SP Pogórze, Kończymy zawody na pierwszym miejscu i awansujemy do półfinału wojewódzkiego.

     • Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej

     • Dnia 6 maja 2024 roku odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego. Zawody rozgrywały się w Żelistrzewie. Pierwsze do rywalizacji stanęły nasze młodsze dziewczęta. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. Fazę grupową kończymy na pierwszym miejscu i awansujemy do finału. Niestety w meczu finałowym przegrywamy 0:1 i kończymy zawody na bardzo wysokim drugim miejscu.

     • Apel poświęcony Konstytucja 3 Maja

     • Zbliżający się czas to okres zadumy i wspomnień dziejowych przełomów. Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Leśniewie postanowili w metaforyczny sposób oddać charakter dokumentu, który był pierwszą ustawą w Europie-Konstytucji 3 Maja. Król Stanisław August Poniatowski, w którego wcielił się uczeń klasy 8a Paweł Wittbrodt rozpoczął przedstawienie światłem świecy, symbolizującym nadzieję na lepsze jutro. Kontrastowy kolor czarny recytatorów, który stał się odwzorowaniem marazmu i późniejszych zawirowań na kartach historii, miał wskazać obserwatorom jak szybko może odmienić się sytuacja. Jednak nadzieja umiera ostatnia, czego nastrój oddały liryki wyrecytowane przez uczniów klas 7: Dominikę Domachowską, Oliwię Walder, Kamila Mroch, Sarę Kwidzińską, Majkę Funk, Maję Wikowską, Maję Ratke, Dominikę Srok. Rys historyczny naświetlił głos narratora w tle (uczeń klasy 7a Mikołaj Witczak).

      Dodatkowo muzyka klasyczna dodała powagi prezentowanym treściom, którą wygrywały uczennice klasy 5c Roksana Kur i 6a Katarzyna Sanecka, a nad oprawą muzyczną czuwał Dorian Rychert z klasy 7c. Puentą przedstawienia było pokazanie, że jednak wolność i chęć utrzymania własnych granic jest możliwa, gdy uczniowie wyrecytowali jednym głosem refren Mazurka Dąbrowskiego.Akademię przygotowano pod czujnym okiem historyka, pana Sergiusza Czaja i polonistki, pani Hanny Parchem.

     • Koncert muzyczny

     • Dnia 24.04.2024 roku odbył się występ muzyczny dla uczniów klas młodszych. Dzieci wysłuchały znanych utworów z muzyki poważnej, jak i popularnej. Muzycy zapoznali młodych słuchaczy z nazwami, wyglądem oraz brzmieniem instrumentów takich jak wibrafon czy cajon. Ochotnicy mieli również możliwość zagrania na nich. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

     • Rodnô mòwa

     • 23 kwietnia 2024 roku w Żelistrzewie odbyły się eliminacje gminne 53 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô mòwa. Uczestnicy pamięciowo opanowali dwa utwory (poezję i prozę) z literatury kaszubskiej. Byli oceniani w następujących kategoriach wiekowych: przedszkole, oddział przedszkolny, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klas I-III: Blanka Koziróg IIa oraz Małgorzata Rumpca IIIb. Małgorzata Rumpca zdobyła I miejsce. Opiekunem uczennic była Pani Maria Draws. Serdecznie gratulujemy.

     • Warsztaty czekoladowe

     • Dnia 22, 23 oraz 24 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty czekoladowe. Uczestniczyli w nich uczniowie klas I-III. Każdy z uczestników otrzymał ochronny czepek kulinarny i przy swoim stanowisku rozpoczął pracę nad tabliczką belgijskiej czekolady. Do foremek Panie prowadzące rozlały płynną masę, a dzieci z fantazją umieszczały w niej dodatki. Następnie według własnego pomysłu ozdobiły opakowania do smakołyków. Zajęcia urozmaicały ciekawostki oraz quizy przygotowane przez Panie prowadzące warsztaty. Opiekunami dzieci podczas zajęć byli wychowawcy oraz nauczyciele prowadzący zajęcia w klasach I-III.

     • Wyjazd do Gdyni na mecz Polska - Austria

     • Wyjazd szkolny na mecz piłki nożnej Polska - Austria kobiet był niesamowitym doświadczeniem! Atmosfera była elektryzująca, a dziewczęta z obu drużyn grały z pasją i zaangażowaniem. Mimo że wynik nie zawsze był korzystny, to wspólne kibicowanie i wsparcie dla naszej reprezentacji było niezapomniane. Z pewnością był to dzień pełen emocji i sportowej inspiracji dla nas wszystkich. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Natalia Majkowska - Barbachowska, Danuta Kowalik i Gabriela Ratke oraz Pan Krystian Jocz.

     • Koncert muzyczny

     • Muzycznym krokiem rozpoczynamy Wiosnę! Z tej okazji uczniowie klas IV - VIII uczestniczyli w koncercie muzycznym.

     • Konkurs kaligraficzny

     • Drugi etap Konkursu Kaligraficznego mamy za sobą. Tym razem uczniowie zmierzyli się z cytatem z "Szatana z siódmej klasy". Przebieg konkursu i efekty możecie podziwiać na zdjęciach. Prace zostały przesłane do Warszawy, a wyników możemy się spodziewać w maju. Trzymajcie kciuki za naszych mistrzów pięknego pisania!

     • Dzień Morza Bałtyckiego

     • Dnia 21 marca 2024 roku, w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z obchodami Dnia Morza Bałtyckiego. Był to dzień pełen edukacji, zabawy i refleksji nad znaczeniem tego unikalnego ekosystemu dla naszego regionu. W ramach celebracji, uczniowie klas starszych Bartosz Goszczko i Ksawery Bartosik przygotowali specjalne zajęcia dla najmłodszych klas I-III, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej oraz pokazanie piękna i bogactwa życia morskiego. Rozpoczęliśmy od prezentacji multimedialnej, która przybliżyła uczniom historię, znaczenie oraz wyjątkowość Morza Bałtyckiego. Dowiedzieliśmy się o jego geografii, różnorodności fauny i flory, a także o ekologicznych wyzwaniach, z jakimi boryka się to unikalne akwen. Była to doskonała okazja do zrozumienia, dlaczego tak ważne jest dbanie o stan naszych mórz i oceanów. Następnie przystąpiliśmy do konkursu klasowego...

      na najlepsze przedstawienie morskiego stworzenia. Każda uczeń I-III miała za zadanie przygotować kreatywną pracę wybranego organizmu morskiego w 3d. Konkurs okazał się niezwykle emocjonujący, a każda klasa wybrała zwycięzcę . Uczniowie mieli również okazję sfotografowania się w morskim krajobrazie „fotoramkii”, którą przygotowała Pani Katarzyna Horoszkiewicz. Nad prawidłowym przebiegiem dnia czuwała Pani Patrycja Dampc – Brunka. Podziękowaqnia należą się również wszystkim wychowawczyniom edukacji wczesnoszkolnej oraz uczniom klas I - III które włączyły się w obchody Dnia Morza Bałtyckiego.

     • XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

     • Uczeń naszej szkoły, Kamil Mroch, wraz ze wsparciem ze strony swoich Rodziców oraz nauczyciela, Pana Mateusza Majka, wyjątkowo wcześnie wyruszyli w podróż do Siedlec, gdzie odbywała się XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie. Po długiej drodze, pełnej emocji i oczekiwań, dotarli na miejsce. Po intensywnych zmaganiach i wielu godzinach poświęconych na rozwiązywanie zadań, Kamil w końcowej klasyfikacji zajął zaszczytne 26. miejsce, co dało mu zaszczytny tytuł finalisty. To niezwykłe osiągnięcie jest owocem wielkiego zaangażowania, ciężkiej pracy i determinacji. Dla całej społeczności szkolnej to ogromny powód do dumy i radości. Kamil nie tylko wykazał się ogromną wiedzą i umiejętnościami, ale także godnie ....

      reprezentował naszą szkołę na arenie ogólnopolskiej. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek jego sukcesów, i czekamy z niecierpliwością na kolejne osiągnięcia, które przyniesie nam w przyszłości.

     • Akcja Pola Nadziei

     • W niedzielę 14 kwietnia członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu kwestowali przed kościołem parafialnym w Leśniewie w ramach akcji Pola Nadziei. Cały dochód został przeznaczony na działalność Puckiego Hospicjum im. św. Ojca Pio. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia akcji. Szczególnie podziękowania należą się paniom Bernadecie Dopke oraz Hannie Konkel za pomoc w przeprowadzeniu tej akcji, a także księdzu proboszczowi za możliwość organizacji akcji prowadzonych przez SKW na terenie kościoła oraz zachęcanie do ich wsparcia.

     • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

     • Dnia 10 kwietnia 2024 roku w Wierzchucinie odbył się etap powiatowy turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku''. Do rywalizacji przystąpiła reprezentacja naszych dziewcząt do lat 12. Po pełnych emocji meczach kończymy zawody na pierwszym miejscu i awansujemy do finału wojewódzkiego. Wielkie gratulacje dla dziewcząt i życzymy powodzenia na kolejnym etapie. Skład naszej reprezentacji: Nadia Czapp 5c, Pola Kwidzińska 5c, Roksana Kur 5c, Maria Wrońska 6b, Maja Stodólska 5a, Katarzyna Bawarska 5a, Maja Witczak 5a, Oliwia Okuń 4a, Natalia Kwidzińska 4a, Agata Skrzypkowska 4a. Opiekunami uczennic byli Panowie: Krystian Jocz i Paweł Kominiarek

     • Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku

     • W dniu dzisiejszym w Jastarni, nasza najmłodsza reprezentacja brała udział w etapie powiatowym turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku'' w kategorii do lat ośmiu. Po zaciętych meczach kończymy rywalizację na pierwszym miejscu, awansując do finału wojewódzkiego. Sukces jest tym większy, gdyż dla chłopców były to pierwsze zawody. Wielkie brawa dla naszych młodych piłkarzy za wzorową postawę, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły. Skład naszej reprezentacji: Michał Srok 1b, Antoni Hallmann 1b, Oliwier Pieper 1b, Milan Kloske 1b, Adam Błaszk1b, Filip Sobczak 1b, Leon Dopke 1a, Oskar Leyk 1c. Opiekę na uczniami sprawował Pan Krystian Jocz.

     • Wyjazd do Gdyni

     • Dnia 8 kwietnia 2024r. uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawczyń: Gabrieli Ratke, Marii Draws, Ewy Podolskiej i Pani Zofii Grzywacz-Wenty wybrali się do Gdyni na przedstawienie teatralne pt. „Brzechwolandia” przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. Sztuka - w wykonaniu wspaniałych aktorów - była okazją do przypomnienia sobie wierszy Jana Brzechwy: „Leń”, „Samochwała”, „Skarżypyta”, „Znaki przestankowe”, „Atrament” i innych. Spektakl w reżyserii Marzenny Kucmer-Kołeńskiej i Marka Oliwy zabrał uczniów nie tylko w kolorowy świat marzeń, pełen radości, muzyki i niesamowitych przygód, które to tylko w Brzechwolandii zdarzyć się mogą, ale też przypomniał, jak powinno się w życiu postępować.

     • Międzynarodowy Dzień Teatru

     • Dnia 27 marca – z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru do naszej szkoły przyjechali uczniowie okolicznych szkół (Starzyna, Jastrzębiej Góry i Darzlubia). Spotkanie Teatralne o nazwie ,,NieWielkie Improwizacje" przebiegło w atmosferze życzliwości, która sprzyjała wspaniałej współpracy. Grupy wzmocnione trenerami (uczennice naszej szkoły: Maja Wikowska, Maja Funk, Aleksandra Kirkowska, Magdalena Ciskowska, Sara Kwidzińska, Zofia Srok, Ewa Gadomska) przygotowywały krótki spektakl pod hasłem „Słowa mają moc". Na przygotowanie przedstawienia szkoły miały 2 godziny z przerwą na obiad. Po wyznaczonym czasie nastąpił pokaz przygotowanych etiud. Zespoły zaprezentowały twórcze scenki o tym, jak słowa mogą wpływać na relacje...

      i samopoczucie innych. Wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami zakupionymi przez Samorząd Szkolny (dzięki zbiórce elektrośmieci!) Dziękujemy również pani dyrektor za cegiełkę na zakup nagród i zorganizowanie posiłku dla każdego uczestnika. Wydarzenie zaliczamy do udanych zatem...widzimy się za rok! Spotkanie zorganizowała Pani Natalia Majkowska-Barbachowska.

     • Wizyta w Powiatowym Zespole Szkół w Kłaninie

     • Uczniowie klas ósmych naszej szkoły pod opieką wychowawców 10 kwietnia byli gośćmi Powiatowego Zespołu Szkół w Kłaninie. Miło zaskoczył fakt, że uczniowie poznali specyfikę zawidów placówki w obecności wybranych osób klas branżowych: hotelarzy, gastronomów, mundurowych, czy informatyków. Natomiast nauczycielami zajęli się dyrektorzy PZS. Poznanie zakamarków szkoły: kuchni, zaplecza hotelowego, sali barmańskiej, sal grafiki komputerowej czy informatycznych oraz strzelnicy wirtualnej pozwoliły dogłębnie przyjrzeć się procesowi zdobywania niezbędnych kompetencji zawodowych. Niewątpliwie dodatkowym atutem było spotkanie z nauczycielem przedmiotów zawodowych Panem Bogusławem Krajewskim, który zaskoczył przybyłych pedagogów swoją twórczością, rozdając swój tomik wierszy ,,Dla Ciebie".