• III Baltic House Kaper Cup

     • W dniu dzisiejszym w Pucku braliśmy udział w turnieju piłki nożnej dla dziewcząt Baltic House Kaper Cup w kategorii wiekowej 2011-2013. Po zaciętych meczach odnosząc dwa zwycięstwa i trzy porażki kończymy rywalizację na bardzo dobrym 6 miejscu. Sukces jest tym większy, gdyż dla niektórych naszych zawodniczek były to pierwsze tego typu zawody oraz rywalizowaliśmy z dziewczętami na co dzień trenującymi piłkę nożną w klubach. Było to dla nas spore doświadczenie. Wielkie brawa dla naszych dziewcząt za wzorową postawę, zaangażowanie oraz godne reprezentowanie naszej szkoły Wielkie podziękowania dla Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej im. Józefa Dambka w Leśniewie za możliwość uczestnictwa w zawodach oraz Stowarzyszenia PORT i Kaperki Puck za super organizację turnieju. Skład naszej reprezentacji:Agata Sonnberg 6a, Zuzanna Fijałkowska 6a, Maja Stodólska 5a, Maja Witczak 5a, Nadia Czapp 5c, Pola Kwidzinska 5c, Roksana Kur 5c, Natalia Kwidzińska 4a, Agata Skrzypkowska 4a. Opiekunem zawodniczek był Pan Krystian Jocz.

     • XXV Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym

     • Złoty medal Igrzysk Dzieci oraz brązowy w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej!!! W dniu 13.11.2023 roku w Chłapowie odbyły się XXV Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym. Nasi chłopcy z klasy 8 zakończyli rywalizację w tych zawodach na bardzo wysokim III miejscu. Skład naszej reprezentacji pod opieką Pana Pawła Kominiarek:: Maciej Kloske 8b, Maciej Bianga 8b.

      W dniu 14.11.2023 roku w Połchowie odbyły się XXV Igrzyska Dzieci w tenisie stołowym. Nasza reprezentacja wygrywając wszystkie mecze zakończyła rywalizację na I miejscu zdobywając mistrzostwo powiatu oraz kwalifikacje do półfinału wojewódzkiego. Skład naszej reprezentacji pod opieką Pana Krystiana Jocz: Kamil Mroch 7a, Filip Drzeżdżon 6b. Wielkie brawa dla wszystkich i powodzenia na kolejnym etapie!!!

     • 52 Wojewódzkie Igrzyska Dzieci w Unihokeja

     • Srebrny medal dla chłopców i brązowy dla dziewcząt na szczeblu wojewódzkim!! Dnia 13.11.2023 roku w Przyjaźni (gmina Żukowo) odbyły się półfinały 52 Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Unihokeja w kategorii chłopców i dziewcząt. Dzięki zwycięstwu w zawodach powiatowych, mogliśmy spróbować swoich sił na szczeblu wojewódzkim. Na zawody stawili się mistrzowie powiatów wejherowskiego, lęborskiego, kartuskiego i puckiego. Nasi chłopcy zakończyli rywalizację na II miejscu, przegrywając minimalnie ze zwycięzcami 1:0, natomiast dziewczęta po dwóch remisach i jednej porażce zakończyły zawody na III miejscu. Sukces jednak jest ogromny i bardzo niewiele brakuje nam do najlepszych w województwie. Wielkie brawa dla dziewcząt i chłopców za walkę i godne reprezentowanie Naszej Szkoły i całego Powiatu Puckiego. Ogromne podziękowania składamy dla księdza proboszcza Sławomira Drzeżdzon za pomoc w zorganizowaniu dojazdu na zawody. Skład naszej reprezentacji: chłopcy (Kamil Mroch 7a, Wiktor Pieper 6b, Albert Kamień 6b, Paweł Kwidziński 6b, Stefan Dopke 5a, Igor Srok 5c, Bartosz Srok 5c, Seweryn Jóskowski 5c) oraz dziewczęta (Agata Sonnberg 6a, Zuzanna Bogiel 6a, Julia Ceynowa 6a, Zuzanna Fijałkowska 6a, Pola Kwidzińska 5c, Nadia Czapp 5c, Roksana Kur 5c, Oliwia Okuń 4a, Maria Wrońska 6b). Opiekunem uzniów był Pan Krystian Jocz.

     • XXV Igrzyska Dzieci w Unihokeja Dziewcząt

     • Kolejny złoty medal dla naszej drużyny!!! Dnia 30.10.2023 roku w Łebczu odbyły się XXV Igrzyska Dzieci w Unihokeja. Tym razem do rywalizacji przystąpili nasi chłopcy. Na zawody stawiło się 9 szkół, które zostały podzielone na 3 grupy. W fazie grupowej trafiliśmy na SP Żarnowiec oraz SP Starzyno. Wygrywając oba spotkania awansowaliśmy z grupy. W fazie finałowej pokonaliśmy SP Mrzezino 2:0 oraz SP Puck 5:0, zdobywając mistrzostwo powiatu i kwalifikacje do półfinału wojewódzkiego. Wielkie brawa dla chłopców oraz życzymy powodzenia na kolejnym etapie!! Skład naszej reprezentacji pod opieką panów: Pawła Kominiarka i Krystiana Jocz: Kamil Mroch 7a, Wiktor Pieper 6b, Albert Kamień 6b, Filip Drzeżdżon 6b, Paweł Kwidziński 6b, Stefan Dopke 5a, Igor Srok 5c, Bartosz Srok 5c, Seweryn Jóskowski 5c.

     • XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Unihokeja Dziewcząt w Łebczu

     • W dniu dzisiejszym 27.10.2023 roku odbyły się w Łebczu XXV Powiatowe Igrzyska Dzieci w Unihokeja Dziewcząt. Zawody były rozgrywane w dwóch grupach. Nasza drużyna trafiła do grupy z SP Starzyno i MM Puck. Wygrywając oba mecze uzyskaliśmy awans do finału. W meczu finałowym pokonaliśmy SP Łebcz 3:1, zdobywając mistrzostwo powiatu i kwalifikacje do półfinału wojewódzkiego. Wielkie brawa dla dziewczyn za walkę i zaangażowanie!! Skład naszej reprezentacji pod opieką panów: Pawła Kominiarek i Krystiana Jocz: Agata Sonnberg 6a, Zuzanna Bogiel 6a, Julia Ceynowa 6a, Pola Kwidzińska 5c, Nadia Czapp 5c, Roksana Kur 5c, Oliwia Okuń 4a, Maria Wrońska 6b

     • RYMcerze- Nie Zmarnuj Swojego Życia

     • Dnia 19.02.2024r. do naszej szkoły zawitał polski zespół muzyczny wykonujący hip-hop - RYMcerze. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami. Duet tworzą od 2007 roku raperzy Bęsiu (wł. Łukasz Bęś) i DJ Yonas. Zespół prowadzi projekt profilaktyczny ,,Nie Zmarnuj Swojego Życia". RYMcerze występują na festiwalach i w klubach muzycznych. W ramach projektu profilaktycznego grają również w szkołach, domach dziecka, ośrodkach poprawczych, a także dla osadzonych w więzieniach. W 2013 r. RYMcerze zainicjowali projekt Nie Zmarnuj Swojego Życia. Honorowymi patronami projektu są Rzecznik Praw Dziecka i Ministerstwo Sprawiedliwości. Jego celami są: zachęcanie młodzieży w wieku szkolnym (od 13 do 19 lat) do rozwijania swoich pasji i talentów; promocja zdrowego stylu życia i wartości chrześcijańskich; profilaktyka uzależnień realizowana poprzez przestrzeganie przed próbowaniem używek (papierosów, alkoholu, narkotyków, dopalaczy), które mogą prowadzić do utraty zdrowia i życia oraz są przyczyną wzrostu przestępczości; przedstawienie uniwersalnych wartości; pogłębianie wiedzy i świadomości kadry nauczycielskiej dot. używek. Projekt zachęca uczniów do angażowania się w akcje prospołeczne, takie jak wolontariat. W ramach projektu raperzy spotkali się z młodzieżą klas VI -VIII zebraną w sali konferencyjnej i w czasie dwóch godzin lekcyjnych opowiedzieli o swoich doświadczeniach życiowych, o swojej walce z nałogami. Wartości te są zawarte także w ich utworach, również zaprezentowanych na spotkaniu. Program jest godny polecenia placówkom, którym leży na sercu dobro i bezpieczeństwo młodzieży. Spotkanie zorganizowały Panie: Beata Konkel – Jaskułke, Agnieszka Grabińska i Karolina Stark.

     • Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

     • W dniu 6 października w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka, uczeń naszej szkoły Kamil Mroch został zaproszony wraz z Panią Dyrektor Marią Maciejewską i mamą na Uroczystą Galę Stypendialną. W trakcie Gali wręczone zostały stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego przyznane w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego obejmującego: stypendia w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja”, finansowane ze środków europejskich – dla uczniów uzdolnionych w szczególności w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych i języków obcych. Miło nam że w gronie tegorocznych stypendystów znalazł się również uczeń naszej szkoły GRATULUJEMY!!!

     • Dzień Chłopaka

     • Dziś klasy IVb i V c świętowały Dzień Chłopaka na łonie natury, korzystając z pięknej pogody. Oprócz pieczonych kiełbasek, pianek i chrupiących bułek , było tez mnóstwo wspaniałej zabawy.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Z tej okazji 29 września w bibliotece obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i odnosi się do dnia urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami spotkania, a zarazem wspaniałymi słuchaczami były dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz 1 c. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. To cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu i zbudowanie prawdziwej, trwałej więzi z dzieckiem. To chyba najważniejsza zaleta wspólnego czytania! Warto także przypominać, że czytanie rozbudza wyobraźnię oraz ciekawość świata. Dzieci, którym rodzice czytają od dzieciństwa, szybciej same uczą się tej umiejętności. Głośne czytanie może być świetnym sposobem na rozwiązanie problemów wychowawczych. Obecnie można znaleźć książki, które opowiadają o przeróżnych problemach dzieci: tolerancja, pojawienie się rodzeństwa, adaptacja w szkole czy przedszkolu. Uczniowie wysłuchali baśni Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące treści. Następnie słuchacze odgadywali nazwy, bądź znaczenie rekwizytów związanych z bajkami i baśniami. Na koniec odpowiadały na zagadki dotyczące różnych opowieści, bajeczek, podań i legend, które nagradzane były słodkim poczęstunkiem. Dzieci, którym się czyta i które w efekcie same czytają dużo książek, są genialne w ortografii, tworzeniu własnych opowiadań, układaniu zdań, można by wymieniać bez końca....Warto więc codziennie sięgnąć po ulubioną lekturę.

     • Spotkanie z tancerzami El'dance

     • Dopiero co rozpoczęliśmy zajęcia, a My już tańczymy w szkole. Dziękujemy Naszym gościom za rozkręcenie atmosfery. Kto wie, może w naszej szkole drzemią taneczne talenty? Na pewno będą mogły sprawdzić się podczas Międzynarodowego Dnia Tańca w maju!

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Dnia 4 września 2023 r. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Maria Maciejewska, która serdecznie przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Następnie Pani Dyrektor przedstawiła nauczycieli oraz wychowawców poszczególnych klas i odczytała list od Ministra Edukacji i Nauki. Wspomnala również o wybuchu II wojny swiatowej oraz jej tragicznych skutkach.

    • Zastępstwa
     • Zastępstwa

     • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.