• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 już za Nami! Teraz nadszedł czas odpoczynku przed kolejnymi wyzwaniami, które czekają na Nas już od września. Gratulujemy każdej uczennicy i każdemu uczniowi osiągniętych celów i zamierzeń! To bardzo ważne, aby nigdy się nie poddawać! Absolwentom naszej szkoły życzymy przede wszystkim odwagi, otwartości na nowe doświadczenia i pełnego rozwoju Waszych zainteresowań i pasji! Podczas uroczystości podziękowaliśmy również Pani Dyrektor Marii Maciejewskiej za pełnienie funkcji Dyrektora przez 15 lat Z całego serca serdecznie dziękujemy za pełną otwartości współpracę! Zawsze czuliśmy wsparcie w realizacji kolejnym planów i zamierzeń!

     • Zakończenie roku szkolnego w klasach I - III

     • Dnia 21 czerwca 2024 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 dla uczniów klas I – III. Pani Dyrektor Maria Maciejewska wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Potem każdy uczeń otrzymał od wychowawcy świadectwo i książkę. Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku oraz powrotu z nową energią i zapałem na kolejny rok szkolny

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Oddziałach Przedszkolnych

     • Dnia 20 czerwca o godzinie 9.00 odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziałach przedszkolnych: „0A” pod wychowawstwem Pani Ewy Borskiej oraz „0B” - Pani Kamili Ceynowa. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Potem Pani Dyrektor Maria Maciejewska skierowała do dzieci wiele miłych słów wsparcia. Następnie dzieci rozpoczęły część artystyczną. Przepięknie zatańczyły poloneza, zarecytowały wiersze oraz zaśpiewały piosenki, które wzruszyły niejednego rodzica. Po części artystycznej, wychowawczynie oraz Pani Zofia Grzywacz – Wenta ucząca religii, wręczyły dzieciom dyplomy oraz upominki. Tak to już jest, coś musi się skończyć, aby móc wejść w kolejny, nowy etap życia. Podziękowania należą się rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie. Dzieciom natomiast życzymy wspaniałych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień oraz nowych przyjaźni.

     • Mecz - kadra kontra uczniowie

     • Tradycyjne rozegraliśmy pojedynek w smocze jajo. Naprawdę nie było łatwo, walka trwała do ostatnich chwil, jednak tym razem troszkę lepsi okazali się Nauczyciele. Wszyscy walczyliśmy do samego końca! Publiczności dziękujemy za ogromny doping! Dziękujemy również Radzie Rodziców za udział w meczu! Wiemy, że zawsze możemy na Państwa liczyć. A w co zagramy za rok? Już jesteśmy ciekawi i szykujemy formę ;-)

     • Wyjazd integracyjny do Ostrowa

     • Po dzisiejszych dniu, żaden uczeń klasy IVc nie wypowie słynnego ,,Nie lubię poniedziałków". Było aktywnie i tanecznie! Udaliśmy się na długi spacer, podczas którego odwiedziliśmy plac zabaw oraz wstąpiliśmy na plażę. Mimo gorszej pogody, humory Nam dopisywały! Zmęczeni po spacerze skorzystaliśmy z basenu, jacuzzi oraz zjedliśmy pyszne kiełbaski z grilla! Serdecznie dziękujemy Pani Ani za cudowną gościnę!

     • Szkolny Konkurs ,,Mam talent"

     • Szkolny konkurs „Mam Talent” cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów naszej szkoły, a jego piąta edycja była kolejnym dowodem na to, jak wiele talentów kryje się w murach Leśniewskiej podstawówki. Wydarzenie to stało się jednym z najważniejszych punktów w kalendarzu szkolnym, inspirując dzieci i młodzież do rozwijania swoich pasji i prezentowania talentów oraz przezwyciężania lęku związanego z wystąpieniami publicznymi. Finał odbył się 14 czerwca, a poprzedziły go eliminacje.

      Konkurs przyciągnął wielu utalentowanych uczestników, prezentujących swoje umiejętności w różnych kategoriach, takich jak taniec, śpiew, akrobatyka, recytacja oraz gra na instrumentach – w tym roku na pianinie. W jury zasiadali: reprezentant rodziców pan Krzysztof Lewańczyk, reprezentantka Samorządu Uczniowskiego Maja Radtke oraz nauczyciele przedmiotów artystycznych – nauczycielka muzyki Justyna Grzynkowicz i nauczycielka plastyki Danuta Kowalik. Komisja miała bardzo trudne zadanie, wybierając najlepsze występy spośród wielu utalentowanych uczestników. Pierwszą nagrodę i statuetkę otrzymał duet: Lena Soitz i Bartosz Źródło, którzy zachwycili publiczność swoim tańcem. Natomiast nagroda publiczności trafiła do Marceli Bojke z klasy „0a” za niezwykły pokaz akrobatyczny. Jury wyróżniło również trzy uczestniczki: Maję Stodólską z klasy Va (taniec współczesny), Katarzynę Bawarską z klasy Va (taniec współczesny) oraz Marcelinę Horoszkiewicz z klasy Ia (recytacja). Fundatorem nagród była Rada Rodziców, która od początku wspiera ten projekt. Dziękujemy! Konferansjerem programu był Jan Byczk z klasy V B, który po raz pierwszy poprowadził całe wydarzenie. Już teraz zachęcamy do wzięcia udziału w VI edycji! Konkurs zorganizowały panie: Natalia Majkowska-Barbachowska i Ewelina Plocke.

     • Wycieczka do Strusiej Farmy w Kniewie

     • Dnia 4 czerwca 2024r. uczniowie klas I a, I b i I c uczestniczyli w wycieczce do Kniewa, a dokładnie do Strusiej Farmy. Dzieci miały okazję popodglądać te piękne ptaki na wybiegu i w klatkach. Z ciekawością patrzyły na sposób życia jak też zabawę zwierząt. Doszukiwały się podobieństw do zwierząt, które widzą na co dzień. Mogły karmić koziołki i owce. Niektóre dzieci były tam pierwszy raz. Były tak zafascynowane, że pytały kiedy znów tam pojadą. Po wspólnym ciężkim, ale edukacyjnym spacerze był czas na posiłek, pieczenie kiełbasek przy ognisku i na lody. Pogoda dopisała, a przede wszystkim dopisały humory. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie D. Kowalik, M. Grzmil – Ławniczak i Żaneta Lademann.

     • Wycieczka do Torunia

     • Dnia 13 czerwca 2024 roku klasy III pod opieką wychowawczyń - Ewy Podolskiej, Gabrieli Ratke, Marii Draws i opiekunki Danuty Kowalik uczestniczyły w jednodniowej wycieczce do Torunia. Zwiedzanie Torunia rozpoczęło się od wizyty w toruńskim Planetarium, gdzie uczniowie wzięli udział w pokazie pt.: „Cudowna podróż”. W czasie seansu zapoznali się z podstawowymi gwiazdozbiorami oraz związanymi z nimi mitami greckimi, udali się w podróż po Układzie Słonecznym, lądując na powierzchni Księżyca i Marsa.

      Zobaczyli, jak wyglądają z bliska pierścienie Saturna oraz chmury na Jowiszu. W czasie pobytu w tym urokliwym miasteczku uczniowie odbyli spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, podczas którego usłyszeli wiele ciekawych historii związanych z miastem i jego mieszkańcami. Byli przy Domu Mikołaja Kopernika, pomniku tegoż wielkiego astronoma, Domu Artusa, Ratuszu, kościele św. Janów, gdzie znajduje się zegar flisaczy z jedną wskazówką nazywaną Palcem Bożym, murach Krzywej Wieży. Po spacerze Bulwarem Filadelfijskim uczniowie udali się do Piernikarni Mistrza Bogumiła, gdzie wzięli udział w ciekawej lekcji dotyczącej wypieku toruńskich przysmaków. Poznali historię dotyczącą wyrobu słodyczy oraz samodzielnie przygotowali według starej, tradycyjnej receptury, własny piernik do wypieku, który potem zabrali ze sobą do domu. Otrzymali też dyplomy pamiątkowe „Mistrzów Cukiernictwa”. Nie ominęła ich również wyczekiwana degustacja, po której ruszyli do fabrycznego sklepiku po zakup toruńskich specjałów oraz na długo wyczekiwany wyśmienity obiad do restauracji „Rybakówka”. Uczniowie mieli też czas wolny na wykonanie zdjęć oraz zakup toruńskich pamiątek. Wszyscy wrócili trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń i bardzo zadowoleni. Wyjazd zorganizowały panie: Ewa Podolska, Gabriela ratke i Mariola Draws.

     • Powiatowy Przegląd Form Tanecznych

     • Po trzyletniej przerwie, 6 czerwca w Jastarni odbył się XVIII Przegląd Form Tanecznych. W konkursie rywalizowały ze sobą zespoły taneczne i soliści z całego powiatu puckiego, prezentując różne gatunki tańca: regionalne, współczesne, akrobatyczne, cheerleaders. Szkołę Podstawową w Leśniewie reprezentował zespół Like Dance prezentując dwa układy taneczne: grupy młodszej (I-III) oraz starszej (IV-VII). Mimo wysokiego poziomu uczestników konkursu, Like Dance zdobył puchar i zaszczytne drugie miejsce na podium. Serdecznie gratulujemy! :)

     • Gminny Przegląd Muzyki Szkolnej

     • W dniu 28 maja w Żelistrzewie odbył się Przegląd Muzyki Szkolnej, w którym rywalizowało ze sobą dwanaście szkół gminy Puck. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1a: Tatiana Bojke, Marcelina Horoszkiewicz i Franciszek Głowienka. Był to ich debiutancki występ przed tak liczną publicznością i czujnym okiem jurorów. Pomimo sporej tremy pierwszaki wypadły świetnie. W konkursie wystąpił również nasz szkolny zespół Like Dance, prezentując dwa układy taneczne i zdobywając trzecią nagrodę. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! :)

     • Wycieczka klas VI - VIII

     • Uczniowie klas 6-8 w dniach 21-24 maja br. udali się w niezapomnianą podróż. Celem wycieczki było poznanie regionu Dolnego Śląska, ale też Pragi czeskiej.Wyjechaliśmy skoro świt do pierwszego przystanku, którym był Zamek Książ w Wałbrzychu. Uczniowie mimo wyczerpującej podróży odgadywali zagadki dotyczące zamku i z powodzeniem zdobyli wysokie noty na temat historii zabytku. Uwieczniliśmy moment wręczania nagród przez kustosza zamku. Zobaczyliśmy również piękną palmiarnię z lemurami.

      Wyczerpani dotarliśmy do miejsca noclegowego w Kowarach, skąd następnego dnia gościliśmy w Pradze. Zaczęliśmy od odwiedzenia Muzeum Franza Kafki. Niewątpliwie atrakcją było poznanie tego pisarza z przewodniczką anglojęzyczną. Młodzież tym samym szlifowała swoje językowe umiejętności. Poznaliśmy również zakamarki praskie, ciesząc oko zabytkowymi budowlami jak Hradczany czy Katedra Wita.Kolejny dzień był równie wyczerpujący, bo zdobywaliśmy Śnieżkę. Był to nie lada wyczyn. Tym, którym zdrowie nie pozwoliło się wspiąć zapewniono atrakcje zjazdu torem saneczkowym. Każdy wyjechał z Karpacza usatysfakcjonowany. Ostatni dzień to wrocławskie wojaże ulicami miasta krasnali. Uświetniła ten wyjazd wizyta w Movie Gate, jedynym w Europie muzeum filmowym z oryginalnymi strojami/rekwizytami z filmów. Niezaprzeczalną atrakcją były łamigłówki w podziemnym schronie, które pochłonęły naszych uczniów.Szczęśliwi i wyczerpani dotarliśmy po północy do Leśniewa pełni wspomnień, które na długo pozostaną tematem do rozmów.Opiekę nad uczniami sprawowały panie Hanna Parchem, Dorota Maschotta, Danuta Kowalik i Gabriela Ratke. Organizatorem wyjazdu było biuro Czerwiński Travel z Gdańska, któremu dziękujemy, a szczególnie pilotce, która czuwała nad nami, Pani Monice Rojek.

     • Międzynarodowy Dzień Tańca

     • W tym roku, 17 maja, po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Tańca. Ubiegłoroczne święto taneczne zorganizowane przez panią Justynę Grzenkowicz oraz pana Sergiusza Czaja spotkało się z wielkim entuzjazmem ze strony uczniów, dlatego postanowiliśmy na stałe wprowadzić je do kalendarza imprez i uroczystości szkolnych. Zabawę rozpoczęliśmy żywą historią tańca, w której uczniowie przedstawili przeboje i tańce popularne od lat dwudziestych ubiegłego wieku, aż po czasy współczesne.

      Następnie chętni tancerze z naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności taneczne. Świętowanie zakończyliśmy wspólnymi tańcami i zabawą, do której włączyliśmy wszystkich uczniów oraz nauczycieli :)

     • Rejs statkiem ,,Pirat"

     • Rejs statkiem ,,Pirat" zaliczony. Mimo mało sprzyjającej pogody, humory nam dopisały! Dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Walki z Mukowiscydozą Oddział w Gdańsku za możliwość udania się w rejs!