• Wojewódzko-Metropolitalny Konkurs Biblijny im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda w Rumi

     • W dniu 11 maja 2024 roku, dwóch naszych utalentowanych uczniów, Mateusz Skrzypkowski i Kamil Mroch, wzięło udział w ostatnim etapie Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im. Sł. Bożego Kard. Augusta Hlonda w Rumi. Tegoroczna edycja konkursu skupiała się na Księdze Wyjścia ze Starego Testamentu, stanowiąc wyzwanie dla wszystkich uczestników. Pomimo zaciekłej konkurencji, Kamil otrzymał zasłużone wyróżnienie, co stanowi ogromny powód do dumy dla naszej szkoły. Gratulujemy naszym zdolnym uczniom i życzymy im dalszych sukcesów!

     • Półfinał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców.

     • W dniu dzisiejszym w Nowej Wsi Lęborskiej odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w piłce nożnej chłopców. Na zawody stawiły się cztery szkoły, które zdobyły mistrzostwa swoich powiatów (puckiego, wejherowskiego, kartuskiego i lęborskiego). W pierwszym meczu trafiamy na szkołę z Luzina. Po bardzo ciężkim i wyrównanym meczu wygrywamy 2:1. W dalszej części zawodów mierzymy się ze szkołami z Kartuz wygrywając 3:0 i Nowej Wsi Lęborskiej odnosząc zwycięstwo 4:2. Zajmujemy pierwsze miejsce i awansujemy do Finału Województwa Pomorskiego, w którym zmierzy się sześć najlepszych szkół w województwie.

      Jest to historyczny sukces naszej szkoły, gdyż po raz pierwszy awansujemy do tego etapu zawodów organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Wielkie brawa dla chłopców i życzymy powodzenia w finale wojewódzkim!!! Skład naszej reprezentacji: Kamil Mroch 7a, Wiktor Pieper 6b, Albert Kamień 6b, Filip Drzeżdżon 6b, Paweł Kwidziński 6b, Igor Srok 5c, Oskar Głowienka 5c, Bartosz Srok 5c, Dominik Wittbrodt 6a. Opiekę nad drużyną sprawował Pan Krystian Jocz.

     • Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej

     • W kolejnych dniach w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej w Żelistrzewie do rywalizacji przystąpiły nasze starsze reprezentacje. W kategorii dziewcząt odnosimy trzy zwycięstwa i jeden remis. Takie rezultaty pozwalają nam zakończyć zawody na pierwszym miejscu uzyskując awans do półfinału wojewódzkiego. Chłopcy starsi rywalizowali w dwóch grupach. Niestety nasza reprezentacja zajmuje trzecie miejsce w grupie i kończy zawody po fazie grupowej.

     • Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej

     • Na początku maja w Żelistrzewie odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego. W kategorii chłopców młodszych na zawody stawiło się 10 zespołów. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. Fazę grupową kończymy na pierwszym miejscu. W meczu półfinałowym po bardzo emocjonującym meczu wygrywamy z SP Mrzezino 3:2 i awansujemy do finału. W meczu finałowym wygrywamy 2:0 ze SP Pogórze, Kończymy zawody na pierwszym miejscu i awansujemy do półfinału wojewódzkiego.

     • Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Piłce Nożnej

     • Dnia 6 maja 2024 roku odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w piłce nożnej organizowane przez Powiatowy Ośrodek Sportu Młodzieżowego. Zawody rozgrywały się w Żelistrzewie. Pierwsze do rywalizacji stanęły nasze młodsze dziewczęta. Zawody rozgrywane były w dwóch grupach. Fazę grupową kończymy na pierwszym miejscu i awansujemy do finału. Niestety w meczu finałowym przegrywamy 0:1 i kończymy zawody na bardzo wysokim drugim miejscu.

     • Apel poświęcony Konstytucja 3 Maja

     • Zbliżający się czas to okres zadumy i wspomnień dziejowych przełomów. Uczniowie starszych klas Szkoły Podstawowej w Leśniewie postanowili w metaforyczny sposób oddać charakter dokumentu, który był pierwszą ustawą w Europie-Konstytucji 3 Maja. Król Stanisław August Poniatowski, w którego wcielił się uczeń klasy 8a Paweł Wittbrodt rozpoczął przedstawienie światłem świecy, symbolizującym nadzieję na lepsze jutro. Kontrastowy kolor czarny recytatorów, który stał się odwzorowaniem marazmu i późniejszych zawirowań na kartach historii, miał wskazać obserwatorom jak szybko może odmienić się sytuacja. Jednak nadzieja umiera ostatnia, czego nastrój oddały liryki wyrecytowane przez uczniów klas 7: Dominikę Domachowską, Oliwię Walder, Kamila Mroch, Sarę Kwidzińską, Majkę Funk, Maję Wikowską, Maję Ratke, Dominikę Srok. Rys historyczny naświetlił głos narratora w tle (uczeń klasy 7a Mikołaj Witczak).

      Dodatkowo muzyka klasyczna dodała powagi prezentowanym treściom, którą wygrywały uczennice klasy 5c Roksana Kur i 6a Katarzyna Sanecka, a nad oprawą muzyczną czuwał Dorian Rychert z klasy 7c. Puentą przedstawienia było pokazanie, że jednak wolność i chęć utrzymania własnych granic jest możliwa, gdy uczniowie wyrecytowali jednym głosem refren Mazurka Dąbrowskiego.Akademię przygotowano pod czujnym okiem historyka, pana Sergiusza Czaja i polonistki, pani Hanny Parchem.

     • Koncert muzyczny

     • Dnia 24.04.2024 roku odbył się występ muzyczny dla uczniów klas młodszych. Dzieci wysłuchały znanych utworów z muzyki poważnej, jak i popularnej. Muzycy zapoznali młodych słuchaczy z nazwami, wyglądem oraz brzmieniem instrumentów takich jak wibrafon czy cajon. Ochotnicy mieli również możliwość zagrania na nich. Występ cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.

     • Rodnô mòwa

     • 23 kwietnia 2024 roku w Żelistrzewie odbyły się eliminacje gminne 53 Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej Rodnô mòwa. Uczestnicy pamięciowo opanowali dwa utwory (poezję i prozę) z literatury kaszubskiej. Byli oceniani w następujących kategoriach wiekowych: przedszkole, oddział przedszkolny, klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klas I-III: Blanka Koziróg IIa oraz Małgorzata Rumpca IIIb. Małgorzata Rumpca zdobyła I miejsce. Opiekunem uczennic była Pani Maria Draws. Serdecznie gratulujemy.

     • Warsztaty czekoladowe

     • Dnia 22, 23 oraz 24 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty czekoladowe. Uczestniczyli w nich uczniowie klas I-III. Każdy z uczestników otrzymał ochronny czepek kulinarny i przy swoim stanowisku rozpoczął pracę nad tabliczką belgijskiej czekolady. Do foremek Panie prowadzące rozlały płynną masę, a dzieci z fantazją umieszczały w niej dodatki. Następnie według własnego pomysłu ozdobiły opakowania do smakołyków. Zajęcia urozmaicały ciekawostki oraz quizy przygotowane przez Panie prowadzące warsztaty. Opiekunami dzieci podczas zajęć byli wychowawcy oraz nauczyciele prowadzący zajęcia w klasach I-III.