• Stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego

     • W dniu 6 października w imieniu Marszałka Województwa Pomorskiego – Mieczysława Struka, uczeń naszej szkoły Kamil Mroch został zaproszony wraz z Panią Dyrektor Marią Maciejewską i mamą na Uroczystą Galę Stypendialną. W trakcie Gali wręczone zostały stypendia Marszałka Województwa Pomorskiego przyznane w ramach Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży – mieszkańców województwa pomorskiego obejmującego: stypendia w ramach projektu „Pomorski program pomocy stypendialnej – III edycja”, finansowane ze środków europejskich – dla uczniów uzdolnionych w szczególności w zakresie przedmiotów matematycznych, przyrodniczych, informatycznych i języków obcych. Miło nam że w gronie tegorocznych stypendystów znalazł się również uczeń naszej szkoły GRATULUJEMY!!!

     • Dzień Chłopaka

     • Dziś klasy IVb i V c świętowały Dzień Chłopaka na łonie natury, korzystając z pięknej pogody. Oprócz pieczonych kiełbasek, pianek i chrupiących bułek , było tez mnóstwo wspaniałej zabawy.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację. Z tej okazji 29 września w bibliotece obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki i odnosi się do dnia urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Uczestnikami spotkania, a zarazem wspaniałymi słuchaczami były dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz 1 c. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania. O zaletach czytania wiedzą wszyscy, ale nie zaszkodzi przypominanie o nich od czasu do czasu. To cudowny sposób na wspólne spędzenie czasu i zbudowanie prawdziwej, trwałej więzi z dzieckiem. To chyba najważniejsza zaleta wspólnego czytania! Warto także przypominać, że czytanie rozbudza wyobraźnię oraz ciekawość świata. Dzieci, którym rodzice czytają od dzieciństwa, szybciej same uczą się tej umiejętności. Głośne czytanie może być świetnym sposobem na rozwiązanie problemów wychowawczych. Obecnie można znaleźć książki, które opowiadają o przeróżnych problemach dzieci: tolerancja, pojawienie się rodzeństwa, adaptacja w szkole czy przedszkolu. Uczniowie wysłuchali baśni Hansa Christiana Andersena „Księżniczka na ziarnku grochu”. Po wysłuchaniu czytanego tekstu dzieci chętnie odpowiadały na zadawane im pytania dotyczące treści. Następnie słuchacze odgadywali nazwy, bądź znaczenie rekwizytów związanych z bajkami i baśniami. Na koniec odpowiadały na zagadki dotyczące różnych opowieści, bajeczek, podań i legend, które nagradzane były słodkim poczęstunkiem. Dzieci, którym się czyta i które w efekcie same czytają dużo książek, są genialne w ortografii, tworzeniu własnych opowiadań, układaniu zdań, można by wymieniać bez końca....Warto więc codziennie sięgnąć po ulubioną lekturę.

     • Spotkanie z tancerzami El'dance

     • Dopiero co rozpoczęliśmy zajęcia, a My już tańczymy w szkole. Dziękujemy Naszym gościom za rozkręcenie atmosfery. Kto wie, może w naszej szkole drzemią taneczne talenty? Na pewno będą mogły sprawdzić się podczas Międzynarodowego Dnia Tańca w maju!

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

     • Dnia 4 września 2023 r. na sali gimnastycznej w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Maria Maciejewska, która serdecznie przywitała wszystkich uczniów, rodziców, nauczycieli oraz pozostałych pracowników szkoły. Następnie Pani Dyrektor przedstawiła nauczycieli oraz wychowawców poszczególnych klas i odczytała list od Ministra Edukacji i Nauki. Wspomnala również o wybuchu II wojny swiatowej oraz jej tragicznych skutkach.

    • Zastępstwa
     • Zastępstwa

     • Wyświetl zmiany w zastępstwach w planie lekcji Ta szkoła nie opublikowała zastępstw przez ostatnich 30 dni.