• Uroczyste otwarcie drugiego piętra

     • W dniu 22 marca 2024 roku w naszej szkole odbyło się wielkie wydarzenie związane z otwarciem kolejnego piętra naszej placówki edukacyjnej. Ta ekscytująca nowość sprawiła, że nasza szkoła powiększyła się o dodatkowe sale lekcyjne, co daje nam jeszcze większe możliwości do nauki i rozwoju.Rozpoczęliśmy od uroczystego spotkania na sali gimnastycznej, gdzie serdecznie powitała nas Pani Dyrektor. Podziękowania skierowała ona w stronę Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Marcina Horały, który odegrał kluczową rolę w uzyskaniu ogromnego dofinansowania dla naszej szkoły. Nie zapomniała także o wdzięczności dla wójta gminy Puck, Pana Tadeusza Puszkarczuk, oraz wszystkich innych zaangażowanych w rozwój...

      naszej placówki. Następnie wysłuchaliśmy inspirujących przemówień zaproszonych gości. Po nich przyszedł czas na część artystyczną, którą przygotowali nasi utalentowani uczniowie. Wielkim momentem było przecięcie czerwonej wstęgi, symbolicznie otwierającej drzwi na nowe piętro.Nie zabrakło również występów naszych najmłodszych uczniów, którzy z urokiem prezentowali swoje umiejętności. Na zakończenie Pani Dyrektor serdecznie zaprosiła wszystkich uczestników do zwiedzania nowo otwartego piętra. To było prawdziwe święto dla naszej szkoły i całej społeczności szkolnej.Otwarcie kolejnego piętra było ważnym krokiem w rozwoju naszej szkoły, dającym nam nowe możliwości i perspektywy.

     • Pierwszy Dzień Wiosny w klasie IVb

     • Pierwszy dzień wiosny klasy IVb ze Szkoły Podstawowej im. Józefa Dambka w Leśniewie pod opieką wychowawcy Pana Krystiana Jocz poznała podstawy tańca popping oraz zagrała w taneczne gry. Było Super!!!

     • Pierwszy Dzień Wiosny w kl. IVa i IVc

     • Pierwszy dzień Wiosny klasy IVa i IVc spędziły bardzo intensywnie! Uczniowie przyrządzilI samodzielnie pizzę, którą potem ze smakiem zjedli do ostatniego kawałeczka. Potem wstąpili na lody, po czym udali się na plac zabaw, aby spalić kalorie! Mimo kapryśnej pogody, bawili się świetnie!

     • Dzień Jedności Kaszubów

     • Dnia 19 marca 2024 roku z okazji Dnia Jedności Kaszubów w naszej szkole odbył się apel świętujący to wydarzenie. Apel przygotowali uczniowie, którzy w naszej szkole uczą się języka kaszubskiego. Zaśpiewano hymn Kaszubów oraz ,, Kaszubskie nuty”. Uczniowie klasy Ia i III b w pięknych strojach kaszubskich zatańczyli układ do piosenki ,, Kowal” oraz ,,Welewetka”. Na koniec świętowania występujący zaśpiewali piosenkę Weroniki Korthals pt.: ,, To są mòje stronë”. Tego dnia elementy kaszubskie gościły w ubiorach oraz w wystroju klas. Dzień Jedności Kaszubów zorganizowała Pani Maria Draws.

     • Dni Otwarte Szkół Ponadpodstawowych

     • Klasy ósme naszej szkoły w czwartek 21 marca 2024 były gośćmi puckich szkół ponadpodstawowych: PCKZiU, znanego jako Oksford oraz Liceum Akademickiego i Technikum Informatycznego im. Płażyńskiego w ramach Dni Otwartych Szkół Ponadpodstawowych. Nasi uczniowie mogli poznać specyfikę przyszłościowych zawodów, których zdobycie oferują odwiedzone placówki: strażaka, logistyka, kucharza, fryzjera, ekonomisty, informatyka. Dla mniej zdecydowanych co do swojej ścieżki zawodowej uczniowie liceum wskazali możliwości rozwoju, choćby w trakcie realizacji projektów Erasmus+Uczniowie spędzili czas kreatywnie, mając szereg wyzwań, których celem była nie tylko dobra rozrywka, ale i pokazanie z czym wiąże się ich przyszły wybór. Pieczę nad wychowankami sprawowały wychowawczynie klas ósmych Dorota Maschotta i Hanna Parchem.

     • Gminny Konkurs Recytatorski oraz Turniej Poezji Śpiewanej

     • We wtorek 19 marca w Żelistrzewie obył się Gminny Konkurs Recytatorski oraz Turniej Poezji Śpiewanej. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klas młodszych: Elena Bianga i Marcelina Horoszkiewicz oraz dwie z klas starszych: Maja Radtke i Katarzyna Sanecka. W konkursie recytatorskim w kategorii klas młodszych zaszczytne pierwsze miejsce zdobyła Elena Bianga (kl. IIIa), drugą nagrodę otrzymała Marcelina Horoszkiewicz (kl. Ia). W Turnieju Poezji Śpiewanej wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VIa - Katarzyna Sanecka. Serdecznie gratulujemy!!!🤩

     • Partnerskie spotkanie

     • W sobotę 16 marca pani Dorota Zaklikowska -Karczyńska spotkała się z Burmistrzem miasta Stein @Kurt Krömer oraz Referentem do spraw Partnerstwa Walter Nüßler w sprawie wizyty naszych uczniów w Stein i Norymberdze. Podsumowano bardzo udany wyjazd wrześniowy 2023 i omówiono zbliżający się wielkimi krokami wyjazd we wrześniu 2024, w którym weźmie udział kolejnych 18 uczniów naszej szkoły pod opieką  Pani Doroty zaklikowskiej - Karczyskiej oraz Sergiusz Czaja. Nie możemy się już doczekać tej wspaniałej przygody. Pan Kurt razem z panem Walterem zadbali też o finansowe wsparcie, za które jesteśmy bardzo wdzięczni Dziękujemy Panu Burmistrzowi Kurt Krömer, Panu Walterowi Nußler i miastu Stein za nieocenioną pomoc.

     • Wojewódzkie Igrzyska Dzieci i Młodzieży

     • Po sukcesach na szczeblu powiatowym przyszedł czas na zawody wojewódzkie. W Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w piłkę ręczną, nasze drużyny odniosły zróżnicowane sukcesy. Chłopcy młodsi zdobyli imponujące drugie miejsce, prezentując wyjątkową determinację i umiejętności na boisku. Chłopcy starsi również zaprezentowali się z godnością, zajmując zaszczytne trzecie miejsce, co dowodzi ich zaangażowania i wysokiego poziomu gry. Nasze dziewczęta, mimo że zajęły czwarte miejsce, pokazały ogromną siłę i zaangażowanie w każdym meczu, co zasługuje na wielki szacunek i pochwałę. Każda z naszych drużyn wykazała się profesjonalizmem oraz duchem walki, godnie reprezentując naszą szkołę na tym prestiżowy turnieju.

      II miejsce w XXV Półfinałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej chłopców.

      IV miejsce w XXV Półfinałach wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Piłce Ręcznej dziewcząt. 

      IV miejsce XXV Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej dziewcząt. 

      III miejsce w XXV Półfinałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców. 

      Bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły oraz Panu Marcinowi Nikrant za pomoc w zorganizowaniu dojazdu na zawody.

     • Wyjazd do Gołubia

     • Dnia 10 marca 2023 roku uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w obchodach 80 rocznicy śmierci kpt. Józefa Dambka, przywódcy Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”, patrona Szkoły Podstawowej w Leśniewie. W kościele parafialnym w Gołubiu odprawiono mszę św., następnie przemaszerowano pod pomnik i krzyż nad Jeziorem Dąbrowskim. Tam odbyły się odczyty zaproszonych gości, poszczególne delegacje złożyły kwiaty. Po złożeniu kwiatów obchody przeniosły się do Szymbarka, gdzie wszystkim uczestnikom zapewniono poczęstunek. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Maria Draws i Dorota Maschotta.

       

     • Bieg ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych

     • Serdecznie dziękujemy uczniom za liczny udział w największym biegu historycznym na świecie - ku pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Łącznie w XII ogólnopolskiej edycji wzięło udział ponad 100 tysięcy osób. Cieszymy się, że jesteśmy częścią tego wydarzenia! W bieżącej edycji, uczniowie klas V biegli w parach. Zadaniem było odnalezienie i wykonanie czterech aktywności, które były umieszczone w okolicznym lasie. Mimo tego, że początki były trudne, świetnie sobie poradziliście - szczególnie z opracowaniem taktyki! Wyniki: I miejsce - Malwina Lademann, Lidia Czech, II miejsce - Maja Witczak, Antoni Pozorski, III miejsce - Lena Soitz, Filip Basmann. Wyróżnienia: Milena Bianga, Zuzanna Albecka, Hubert Gaffke, Oskar Głowienka, Alan Tempski, Dominik Potrykus. Chcielibyśmy serdecznie podziękować pozostałym uczestnikom i uczestniczkom biegu - daliście z siebie wszystko! Za rok do biegu zaangażujemy Rodziców, Nauczycieli oraz władze lokalne! Liczymy na Państwa! :)

     • Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

     • Dnia 29 marca odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej dla uczniów klas młodszych. Dzieci zaprezentowały wiersze znanych polskich poetów. Jury w składzie: Danuta Kowalik, Ewa Podolska i Gabriela Ratke wytypowało dwie uczennice: Marcelinę Horoszkiewicz z kl. Ia i Elenę Bianga z kl. IIIa, które będą reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie Poezji Polskiej w Żelistrzewie. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, a za zwyciężczynie trzymamy kciuki życząc powodzenie w kolejnym etapie konkursu.

     • Święto Matematyki

     • 14 marca to Święto Matematyki! Uczciliśmy je w szkole matematycznym turniejem 1 z 10. W poniedziałek odbyły się eliminacje, podczas których ze wszystkich chętnych osób wyłoniono dziesięć z najwyższym wynikiem w trzech kategoriach wiekowych. Osobno rywalizowały klasy IV, osobno V-VI, a osobno VII – VIII. Konkurs czwartkowy opierał się na zasadach turnieju telewizyjnego. Najpierw uczniowie wylosowali numery stolików i zajęli pozycje konkursowe. Po usłyszeniu pierwszego pytania wskazywali siebie nawzajem do kolejnych pytań. Każdy uczestnik miał trzy szanse. W przypadku poprawnie udzielonej odpowiedzi zachowywał ją, natomiast przy błędnej tracił. Do finału przeszły trzy osoby, którym udało się zachować szanse. Podczas rozgrywki zadano łącznie ponad 500 matematycznych pytań! Cieszymy się, że konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż jest to doskonały przykład na to, że matematyka może być świetną zabawą. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za dobrą zabawę, a zwycięzcom gratulujemy!

     • Konkurs z okazji Dnia Matematyki

     • Z okazji Dnia Matematyki, który zbliża się wielkimi krokami wydawnictwo GWO zorganizowało konkurs matematyczno - plastycznym: „Portret matematyka”. Kilkoro naszych uczniów zdecydowało się wziąć udział w konkursie. Dostarczone przez nich prace były bardzo pomysłowe i kreatywne. Trzeba przyznać, że mają wielki talent! Teraz czekamy na wyniki!

     • Wojewódzki Konkurs Matematyczny

     • Niezmiernie miło Nam poinformować o następnym sukcesie ucznia naszej szkoły. Kamil Mroch z klasy
      VIIa został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Serdecznie gratulujemy! To ogromne wyróżnienie i duma z osiągnięć ucznia, który ma jeszcze przed sobą rok nauki, a tak wysokie wyniki w dziedzinie, która nie zawsze jest lubiana. Kamilu, trzymamy kciuki w następnym roku!!!

     • Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

     • W dniu 8 marca 2024 uczniowie naszej szkoły godnie zaprezentowali swoje umiejętności podczas Wojewódzkiego Konkursu języka niemieckiego dla szkół podstawowych Profi in Deutsch 2023/2024.To, że doszliście tak daleko jest wielkim sukcesem. W II etapie, który odbył się w Zespole Szkół Samochodowych w Wejherowie wzięło udział 7 uczniów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do 20 najlepszych w województwie. Kamil Mroch, Kamil Cyrankiwski, Dominika Srok, Zofia Srok, Dorian Richert, Maja Radtke, Milena Bianga. Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów

     • XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeja

     • Kolejny sukces naszej drużyny!! Dnia 06.11.2023 roku w Starzynie odbyły się XXV Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Unihokeja. Tym razem do rywalizacji stanęły nasze dziewczyny z klas VII i VIII. Na zawody stawiło się 6 szkół, które zostały podzielone na dwie grupy. W fazie grupowej trafiliśmy na SP Starzyno remisując 2:2 oraz na SP Połchowo odnosząc zwycięstwo 3:0. Te wyniki dały nam pierwsze miejsce w grupie i awans do finału. W meczu finałowym pokonujemy SP Puck 3:0, zdobywając Mistrzostwo Powiatu i kwalifikacje do półfinału wojewódzkiego. Brawa dla dziewczyn za walkę i zaangażowanie!! Skład naszej reprezentacji pod opieką Panów: Pawła Kominiarek i Krystiana Jocz: Oliwia Pieper 8a, Milena Grubba 8b, Wiktoria Okuń 8b, Zuzanna Kołodziejska 8b, Maja Wikowska 7a, Majka Funk 7a, Sara Kwidzińska 7a, Dominika Domachowska 7c, Magdalena Knurowska 7c.

     • Wojewódzki Konkurs Biblijny

     • Nasza szkoła wzięła udział w Wojewódzkim (Wojewódzko-Metropolitalnym) Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda, którego tegoroczna tematyka koncentrowała się na ,,Księdze Wyjścia". Konkurs składał się z dwóch kategorii: plastycznej dla najmłodszych oraz wiedzy dla starszych uczniów. Cieszymy się ogromnie z sukcesu naszej szkoły w obu kategoriach konkursu. W części plastycznej zdobyliśmy wiele miejsc na podium oraz wiele wyróżnień. Natomiast w kategorii wiedzy, dwaj nasi uczniowie zajęli miejsca na podium - Kamil Mroch. zdobył 1. miejsce na szczeblu powiatowym, zaś Mateusz Skrzypkowski. zajął 3. miejsce na tym samym szczeblu. Obydwaj awansowali do ostatniego etapu wojewódzko-metropolitarnego, który odbędzie się 11 maja o godzinie 10:00 w Rumi. Trzymamy już kciuki za naszych utalentowanych uczniów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom sukcesów i zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w różnorodnych konkursach. Dziękujemy także naszym nauczycielom religii, za profesjonalne koordynowanie konkursu biblijnego.

     • XVII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie

     • Dwóch naszych utalentowanych uczniów, Mateusz Skrzypkowski i Kamil Mroch, odniosło wielki sukces, wyjeżdżając na II etap (diecezjalny) konkursu XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie do Gdańska. Ich udział w tym wydarzeniu był nie tylko wyjątkowym doświadczeniem, ale także źródłem dumy dla naszej szkoły. Wyjazd okazał się szczególnym triumfem dla Kamila, który zajął II miejsce na szczeblu diecezjalnym. Jego wysiłek, pasja i zaangażowanie zostały docenione przez jury konkursowe, co zapewniło mu zaszczytne miejsce na podium. Jesteśmy niezmiernie dumni z jego osiągnięcia i determinacji, które są inspiracją dla całej społeczności szkolnej. Jako finalistę diecezjalnego etapu, Kamil przeszedł do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się 11 kwietnia w Warszawie. Życzymy mu wszelkiej pomyślności i sukcesów na kolejnym etapie tego prestiżowego konkursu. Niech jego wiedza, pasja i determinacja prowadzą go do kolejnych osiągnięć, otwierając drzwi do nowych możliwości i doświadczeń. Trzymamy kciuki za Kamila i wszystkich naszych uczniów, którzy wyróżniają się swoim zaangażowaniem i talentem w różnorodnych dziedzinach nauk i  kultury. Niech ich droga będzie pełna sukcesów i satysfakcji z osiągnięć.

     • Dzień Chorego

     • Z okazji „Dnia Chorego” do Puckiego Hospicjum pw. Św. Ojca Pio Ks. Jana Kaczkowskiego z wizytą udały się Pani Karolina Stark wraz uczennicą Julią Ceynowa. Przekazano kartki z życzeniami wykonane przez uczniów naszej szkoły. W Puckim hospicjum obecnie przebywa 26 podopiecznych. Misją stowarzyszenia jest niesienie wszechstronnej opieki nad nieuleczalnie chorym, głównie na choroby nowotworowe, zapewnienie wsparcia rodzinie w trakcie trwania choroby oraz w okresie osierocenia. Pani Honorata oprowadziła nas opowiadając o idei hospicjum, o zapraszanych gościach, którzy umilają chorym czas koncertami, swoją obecnością, o zamiłowaniach podopiecznych i często zdolnościach artystycznych. Pacjentom zapewniają najwyższy poziom opieki medycznej, etycznej i duchowej. Znajdzie się też miejsce dla ukochanych zwierząt, z którymi chorzy nie chcą się rozstawać.

      „Chorowanie to wciąż życie, które można wypełnić sensem”.

      Ks. Jan Kaczkowski—

     • Ogólnopolski Konkurs Kaligraficzny

     • Za nami pierwszy etap Ogolnopolskiego Konkursu Kaligraficznego, do którego zgłosiło się 12 uczniów. Zadaniem uczestników było piękne przepisanie fragmentu Koziołka Matołka i przyozdobienie tekstu według własnej inwencji twórczej. Ocenione zostały: płynność pisma, estetyka, ortografia, interpunkcja i kompozycja tekstu. Niektórzy z uczestników brushpeny mieli po drugi raz w ręku, zatem jesteśmy pod wrażeniem ukrytego talentu. Polonistki (p. Joanna Szczepkowska i p. Natalia Majkowska- Barbachowska) oceniły prace i do drugiego etapu przechodzą: Solomiia Vasylenko (IVb), Bartek Źródło (Vc), Eliza Kortals (Vc), Amelia Szypulska (Vc), Lena Soitz (Vc) i Vanessa Potracka (IVc). Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie! Zapraszam na zajęcia kaligraficzne. Pióra w dłoń!